Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ještě to na čtyři roky vezmu, řekl po drtivém vítězství nejdéle sloužící pražský starosta

Ještě to na čtyři roky vezmu, řekl po drtivém vítězství nejdéle sloužící pražský starosta

Nejdéle sloužící pražský starosta Pavel Žďárský (SNK Kbely náš domov) se bude opět ucházet o pozici starosty Prahy 19. ČTK řekl, že získali drtivou většinu a je zřejmé, že si lidé myslí, že to dělají dobře. Komunální volby v Praze 19 vyhrálo SNK Kbely náš domov, získalo deset mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu.

„Vzhledem k tomu, že jsem byl jednička naší kandidátky, tak mi nic jiného nezbude, já už ani nic jiného neumím. Vzhledem k tomu, že jsme získali deset mandátů, což je drtivá většina, tak je zřejmé, že si lidé myslí, že to děláme dobře, a ještě to tedy na ty další čtyři roky vezmu," řekl Žďárský.

Žďárský se stal poprvé kbelským starostou v roce 1997. V minulosti zasedl rovněž v zastupitelstvu hlavního města, a to tehdy ještě v barvách občanských demokratů. Ze strany před zhruba osmi lety vystoupil.

Za vítězným uskupením skončili druzí OK-19 se třemi mandáty. Třetí ANO bude mít jednoho zastupitele. Čtvrtí Společně – ODS a TOP 09 mají jeden mandát. Voleb se zúčastnilo 54,98 procenta voličů.

Praha 19 se rozkládá na severovýchodě hlavního města a zahrnuje katastr Kbel, které byly připojeny k Praze v roce 1968. Radnice vykonává tzv. přenesenou působnost pro Vinoř, Satalice a do konce roku 2007 to bylo i pro Čakovice.


Autor: ČTK

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru