dnes
Pátek - prehanky-snih
6°C
zítra
Sobota - snih
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
10°C
Ještě nedávno chtělo vedení Prahy všechny autobusové zastávky na znamení od léta, nyní odložilo záměr o rok
Ilustrační foto: archiv DPP

Ještě nedávno chtělo vedení Prahy všechny autobusové zastávky na znamení od léta, nyní odložilo záměr o rok

Když se na začátku května dostal server Pražský patriot k informaci, že se zvažuje odložení zavedení všech autobusových zastávek o rok, vedení metropole tuto informaci nepotvrdilo a zopakovalo, že nové opatření začne platit od začátku července. Minulý týden však bylo oznámeno odložení záměru o rok, než se dovybaví nebo vyřadí nejstarší autobusy s málo tlačítky.

„Počítáme stále s letošním červencem, tisk by měl jít na Radu v nejbližších týdnech,“ uvedla na začátku května za radního pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) jeho mluvčí Julie Kochová. Organizace Ropid, která plánuje pražskou integrovanou dopravu, odkázala již dříve s dotazy ohledně nového opatření na vedení města.

Podle Ropidu a pražské koalice by zavedení všech zastávek na znamení přineslo zrychlení dopravy, snížení hluku a emisí z rozjíždějících autobusů, možnost zvýšení spojů a finanční úspory několik milionů korun ročně.

Návrh, který od začátku komunikuje z pozice své funkce Scheinherr, měl od počátku kritiky. Mezi důchodci, zdravotně handicapovanými, na sociálních sítích a nesouhlas zazníval i z radnic městských částí. 

„Pět milionů není tak významná úspora, aby to vyvážilo problémy, které to přinese především seniorům a cestujícím s kočárky. Zhruba polovina autobusů není uzpůsobena k tomu, abyste si jednoduše bez nutnosti se zvedat dokázal zmáčknout tlačítko signalizující řidiči potřebu vystoupit. Z tohoto pohledu je to k zmíněným skupinám cestujících sobecký a neohleduplný návrh,“ sdělil radní Prahy pro dopravu Jan Panenka (ODS).

„Pražská MHD má velice dobře zpracovaný jízdní řád, autobusy jezdí načas. Když budou všechny zastávky na znamení, dodržování jízdních řádů bude složitější, protože zcela určitě začnou vznikat rozdíly v dojezdových časech. Každý to zná ze své zkušenosti, že někdy jede autobus přes prázdné zastávky a jiný den, ale ve stejný čas, na každé zastávce někdo nastupuje nebo vystupuje,“ dodal. Vedení magistrátu vyčetl, že nebyla iniciována žádná hlubší debata s městskými částmi k tomuto návrhu.

V Praze je 2342 zastávek, z nichž je 1384 na znamení, 933 stálých a u zbylých se režimy střídají.


Dopravní omezení na Evropské

Dnes v 07:40

Od 2. do 20. března bude částečně omezen provoz na Evropské ulici v Praze 6 v úseku ulic U Dejvického rybníčku – Starodejvická ve směru do centra. Důvodem je výstavba plynovodu a přípojek.

V Patočkově bude omezen provoz

Dnes v 07:29

Od 2. března do 30. dubna bude částečně omezen provoz na Patočkově ulici v Praze 6 v úseku mezi ulicemi Bělohorská a U Dělnického cvičiště ve směru z centra. Důvodem je pokládka kabelu. 

V Aviatické ulici proběhne údržba silničního mostu

Včera v 10:46

Od 2. března do 24. července plánuje Technická správa komunikací nutnou údržbu mostu číslo X017 v Aviatické ulici. 

Praha 10 představí projekt parkovacích zón

26. února 2020 v 07:45

V pondělí 16. března od 18 do 21 hodin v Kulturním Domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rekonstrukce Jungmannovy ulice v úseku Vodičkova – Jungmannovo náměstí pokračuje

25. února 2020 v 07:32

Na začátku listopadu 2019 začala Technická správa komunikací s rekonstrukcí ulice Jungmannova v úseku Vodičkova po Jungmannovo náměstí. Tyto práce byly v rámci zimní přestávky přerušeny a ukončeny k 15. prosinci 2019. Nyní, díky příhodným klimatickým podmínkám, budou od pátku 28. února...

Tunelový komplex Blanka se ve čtvrtek uzavře

24. února 2020 ve 13:49

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka od 27. února od 23 hodin do 28. února do 5 hodin uzavřen.

Část Malešické ulice čeká od pondělí kompletní rekonstrukce

20. února 2020 v 18:34

Od pondělí 24. února do konce července chystá Technická správa komunikací rekonstrukci ulice Malešická, a to v úseku ulic K Červenému dvoru a Olgy Havlové. V tomto úseku bude po dobu rekonstrukce Malešická neprůjezdná v obou směrech.

Rekonstrukce tramvajové trati v Sokolovské ulici omezí dopravu i parkování

18. února 2020 v 15:15

V termínu od 28. února do 8. dubna proběhne rekonstrukce tramvajové trati v Sokolovské ulici, v úseku mezi Poliklinikou Vysočany a náměstím OSN. Tramvajový provoz bude vyloučen. Sokolovská bude pro auta v uvedeném úseku uzavřena ve směru z centra, průjezd ve směru do centra zůstane zachován....

Další články
Nahoru