Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Jesle Na Hřebenkách nově mají dvojnásobnou kapacitu

Jesličky Na Hřebenkách v Praze 5 mají od nového školního roku navýšenou kapacitu. Stále přijímají nové děti.

Městská část Praha 5 zrekonstruovala a zmodernizovala stávající areál jeslí Hřebenka na Smíchově. Nové jesličky pojmou 50 dětí. 

„Kapacita jesliček se zvýšila dvojnásobně, tedy o 25 míst. Přijímáme nové děti ve věku od 15 měsíců do 3 let v době od 7 do 17 hodin. Vedle kapacity jsme tak rozšířili i nabídku péče o ty nejmenší děti a na přání rodičů jsme zachovali i provozní dobu,“ říká ředitelka Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 Helena Volechová. 

Děti jsou v jesličkách rozděleny na dvě oddělení, mladších a starších dětí.  Celodenní péči zajišťují profesionální „tety“, pracovnice s odbornou způsobilostí. Děti se rozvíjí v pohybu, výtvarných a tvořivých aktivitách, dovednostech, rozumových schopnostech, v získávání hygienických návyků, poznávání bezpečného prostředí.  

Měsíc září bude v jesličkách zaměřen na téma „Pojď mezi nás“, který je orientován zejména na nově příchozí děti, procházející pozvolnou adaptací, seznamují se s prostředím, a i s novými kamarády. 

„Kapacita a naplněnost školských zařízení nejen pro ty nejmenší děti je všude velké téma. Proto jsem moc rád, že se nám povedlo zrekonstruovat a připravit celé nové patro stávajících jeslí. Kapacita zařízení by teď měla odpovídat poptávce rodičů primárně z Prahy 5,“ dodal radní MČ Praha 5 pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO). 

Děti se mohou těšit na řadu zajímavých akcí, programů a her jak v interiéru, tak v zahradních prostorách plných zeleně s dětských hřištěm s novými herními prvky a venkovní terasou pro celoroční pobyt dětí na čerstvém vzduchu. 

Děti budou mít navíc možnost během celého roku navštěvovat i oboru Palaty s malou zvířecí farmou a venkovní voliérou s exotickými ptáky. Rodiče mohou podávat přihlášky do jesliček během celého roku.


Autor: TZ, red

Jaký bude parčík U Dobráků? Přijďte diskutovat

Včera v 11:35

Místní Agenda 21 a Odbor životního prostředí Prahy 13 zvou na veřejné projednání týkající se parčíku v ulici U Dobráků. Přijďte diskutovat a vyjádřit se k možným úpravám parku.

Radnice Prahy 4 podpoří zdobení stromků v ulicích

Včera v 10:04

Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Stejně tomu bude i letos.

Praha 14 píše kroniku

21. října 2021 ve 13:13

Přestože městské části Praha 14 bude teprve 27 let, historie jejího území sahá do podstatně vzdálenější minulosti.

Kde do konce října nepoteče voda

21. října 2021 v 10:31

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Psí hřiště Opatovská je uzavřeno

21. října 2021 v 08:38

Praha 11 upozorňuje na uzavření psího hřiště v Opatovské ulici od středy 20. října.

Douglaska tisolistá bude na Vánoce ozdobena

20. října 2021 ve 20:44

Dnešní Mezinárodní den stromů si v Praze 11 připomněli vysazením douglasky tisolisté před Komunitním centrem Matky Terezy v Hájích.

Praha 4: Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal

20. října 2021 v 09:53

Navštěvujete rádi Branické skály a máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě radnice Prahy 4? Městská část připravila anketu.

Cukrárna Astra v Perlovce zůstane

20. října 2021 v 09:12

Radní Prahy 1 včera rozhodli, že oblíbená cukrárna Astra Evy Hruškové zůstane i nadále v Perlové 8, a to do března 2026 s možností opce o dalších pět let.

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

16. října 2021 ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

16. října 2021 v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Další články
Nahoru