Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Jesle Na Hřebenkách nově mají dvojnásobnou kapacitu

Jesličky Na Hřebenkách v Praze 5 mají od nového školního roku navýšenou kapacitu. Stále přijímají nové děti.

Městská část Praha 5 zrekonstruovala a zmodernizovala stávající areál jeslí Hřebenka na Smíchově. Nové jesličky pojmou 50 dětí. 

„Kapacita jesliček se zvýšila dvojnásobně, tedy o 25 míst. Přijímáme nové děti ve věku od 15 měsíců do 3 let v době od 7 do 17 hodin. Vedle kapacity jsme tak rozšířili i nabídku péče o ty nejmenší děti a na přání rodičů jsme zachovali i provozní dobu,“ říká ředitelka Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 Helena Volechová. 

Děti jsou v jesličkách rozděleny na dvě oddělení, mladších a starších dětí.  Celodenní péči zajišťují profesionální „tety“, pracovnice s odbornou způsobilostí. Děti se rozvíjí v pohybu, výtvarných a tvořivých aktivitách, dovednostech, rozumových schopnostech, v získávání hygienických návyků, poznávání bezpečného prostředí.  

Měsíc září bude v jesličkách zaměřen na téma „Pojď mezi nás“, který je orientován zejména na nově příchozí děti, procházející pozvolnou adaptací, seznamují se s prostředím, a i s novými kamarády. 

„Kapacita a naplněnost školských zařízení nejen pro ty nejmenší děti je všude velké téma. Proto jsem moc rád, že se nám povedlo zrekonstruovat a připravit celé nové patro stávajících jeslí. Kapacita zařízení by teď měla odpovídat poptávce rodičů primárně z Prahy 5,“ dodal radní MČ Praha 5 pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO). 

Děti se mohou těšit na řadu zajímavých akcí, programů a her jak v interiéru, tak v zahradních prostorách plných zeleně s dětských hřištěm s novými herními prvky a venkovní terasou pro celoroční pobyt dětí na čerstvém vzduchu. 

Děti budou mít navíc možnost během celého roku navštěvovat i oboru Palaty s malou zvířecí farmou a venkovní voliérou s exotickými ptáky. Rodiče mohou podávat přihlášky do jesliček během celého roku.


Autor: TZ, red

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

Dnes v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Den dětí v Praze 9

Dnes ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Den dětí v knihovně na Lužinách

Dnes v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Další články
Nahoru