Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Jesle Na Hřebenkách nově mají dvojnásobnou kapacitu

Jesličky Na Hřebenkách v Praze 5 mají od nového školního roku navýšenou kapacitu. Stále přijímají nové děti.

Městská část Praha 5 zrekonstruovala a zmodernizovala stávající areál jeslí Hřebenka na Smíchově. Nové jesličky pojmou 50 dětí. 

„Kapacita jesliček se zvýšila dvojnásobně, tedy o 25 míst. Přijímáme nové děti ve věku od 15 měsíců do 3 let v době od 7 do 17 hodin. Vedle kapacity jsme tak rozšířili i nabídku péče o ty nejmenší děti a na přání rodičů jsme zachovali i provozní dobu,“ říká ředitelka Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 Helena Volechová. 

Děti jsou v jesličkách rozděleny na dvě oddělení, mladších a starších dětí.  Celodenní péči zajišťují profesionální „tety“, pracovnice s odbornou způsobilostí. Děti se rozvíjí v pohybu, výtvarných a tvořivých aktivitách, dovednostech, rozumových schopnostech, v získávání hygienických návyků, poznávání bezpečného prostředí.  

Měsíc září bude v jesličkách zaměřen na téma „Pojď mezi nás“, který je orientován zejména na nově příchozí děti, procházející pozvolnou adaptací, seznamují se s prostředím, a i s novými kamarády. 

„Kapacita a naplněnost školských zařízení nejen pro ty nejmenší děti je všude velké téma. Proto jsem moc rád, že se nám povedlo zrekonstruovat a připravit celé nové patro stávajících jeslí. Kapacita zařízení by teď měla odpovídat poptávce rodičů primárně z Prahy 5,“ dodal radní MČ Praha 5 pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO). 

Děti se mohou těšit na řadu zajímavých akcí, programů a her jak v interiéru, tak v zahradních prostorách plných zeleně s dětských hřištěm s novými herními prvky a venkovní terasou pro celoroční pobyt dětí na čerstvém vzduchu. 

Děti budou mít navíc možnost během celého roku navštěvovat i oboru Palaty s malou zvířecí farmou a venkovní voliérou s exotickými ptáky. Rodiče mohou podávat přihlášky do jesliček během celého roku.


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru