dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Dětská Praha

Jesle Mirovická prošly rekonstrukcí

Objekt jeslí Mirovická, které spadají pod osmou městskou část, právě prošel rekonstrukcí, která navázala na předchozí z let 2009 – 2011. „Děti by měly vyrůstat v příjemném a podnětném prostředí, což je hlavní smysl projektu,“ vysvětluje zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

V objektu byly přestavěny příčky a vnitřní skleněné přepážky (okna), nainstalovány nové obklady topení, je zde položena nová podlahová krytina a samozřejmě je i vymalováno. Práce proběhly i v exteriéru, kde se původní betonová dlažba nahradila novou, a provedly se další úpravy zahrady. „Pro děti je ale určitě nejdůležitější informace, že se jim postavilo mlhoviště,“ usmívá se místostarostka.

Během předchozích rekonstrukcí objektu z let 2009 – 2011 proběhly zásadní stavební úpravy, jako je úprava teras, výměna oken a střechy, zateplení budov a nová fasáda, zvětšení plochy tělocvičny, vybudování nového sociálního zařízení, interiérové úpravy i práce na zahradě. Velká terasa objektu tehdy byla zároveň využita na vybudování zcela nového oddělení, čímž se navýšila kapacita jeslí na 77 míst -  tu naplňuje i placená služba babysitting. 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru