dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Jen za projekt k dostavbě Průmyslového paláce zaplatí Praha desítky milionů
Náhrada za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce nevypadá z blízka moc přitažlivě. Foto: archiv

Jen za projekt k dostavbě Průmyslového paláce zaplatí Praha desítky milionů

Praha zaplatí 40 milionů korun za projektové práce týkající se rekonstrukce a dostavby Průmyslového paláce na Výstavišti. Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce dubna.

Radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL) už dříve v rozhovoru s ČTK řekl, že by se kopie vyhořelého křídla paláce mohla začít stavět za dva roky. Práce potrvají rok a včetně projektu vyjdou na 600 milionů korun. Budova bude sloužit pro společenské akce a jako kongresový sál.

Situaci kolem Výstaviště v Bubenči, které vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy a je památkově chráněno, řeší Praha už řadu let. Vedení města proto kromě dostavby Průmyslového paláce plánuje i celkovou rekonstrukci areálu.

Všechny práce i s dostavbou paláce se vyšplhají na 1,5 miliardy korun. Správcovská firma Rozvojové projekty Praha pracuje na koncepci oprav a dalšího využití kdysi slavného a hojně navštěvovaného výstaviště, které je nyní podle radního v katastrofálním stavu.

Praha se před časem vyvázala z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na Výstavišti pořádat až do roku 2018. Město také odmítlo původní plány, které počítaly s tím, že by jen dostavba paláce, který vyhořel v roce 2008, stála tři miliardy korun.


Další články
Nahoru