dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Jen pro otrlé: Páni prstenů si v Praze berou jednou týdně brusku na lidské prsty
Že by další práce pro hasiče? Ilustrační foto: Freeimages

Jen pro otrlé: Páni prstenů si v Praze berou jednou týdně brusku na lidské prsty

Během jedné hodiny museli pražští hasiči v pondělí ráno vyrazit do Nemocnice na Bulovce se speciální bruskou, aby odstranili prsteny, které uvízly na prstech dvou lidí. Pár minut před devátou sundali pod dohledem lékařů na Bulovce prsten, který uvízl na prstu ruky pacienta. O čtyřicet minut později jeli do nemocničního areálu znovu. Jiný pacient měl stejný problém!

„V průměru odstraňujeme jeden prsten týdně, ale dva během jedné hodiny, to je skutečně kuriozita,“ sdělila serveru Pražský patriot mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Odstranění probíhá pod tekoucí vodou a pomocí speciální malé brusky. Vyškoleni jsou k tomuto zákroku všichni hasiči.

Problém se sundáním prstenů mají lidé, kteří s ním dlouho nehýbali, ale i pacienti, kterým před operací či po úraze oteče ruka.

U jakých dalších kuriózních případů hasiči zasahují? Často u neposedných dětí, které stále „něco někam strkají“. „Občas se stane, že dítě strčí prsty do odtoku vody v umyvadle a nemůže je vyndat. Už jsme také osvobozovali dětské ruce uvíznuté ve schránce či nohy v radiátorech,“ popsala Adamcová. Občas se také stane, že musí vyprostit nešťastníka, který uvízne v kontejneru na staré oblečení či v nádobě na drobné vysloužilé elektro.

Dostat mladíka z kontejneru dalo hasičům zabrat

Zaklíněný muž v kontejneru na textil

Neobvyklé zásahy mají hasiči také u zvířat. Stalo se, že třeba pes strčil hlavu mezi plot a nemohl ji vytáhnout. Včera odchytávali u břehu na Masarykově nábřeží labuť ze zamrzlé části Vltavy.

Loni v létě hasiči pomocí bagru vysvobodili kobylu, která spadla do stavebního výkopu. Na fotografie ze zásahu se podívejte zde:

Dramatická záchrana kobyly v Praze 4


Další články
Nahoru