dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Jen pro dospělé: Evoluce autora kultovní Mouchy přilétá do Prahy, děti nechte doma
Břišní otvor Maxe Renna (James Woods), (protéza), Rick Baker, masky, Videodrome (1983), pěnová pryž. Sbírka Billa Sweetmana. Foto: www.cronenberg.cz

Jen pro dospělé: Evoluce autora kultovní Mouchy přilétá do Prahy, děti nechte doma

Filmová výstava kanadského režiséra a scénáristy Davida Cronenberga s názvem Evolution se kvapem blíží. Proběhne od 19. února do 17. července v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.

Expozice představí přes 300 originálních artefaktů včetně sochařských instalací, fotografií, kreseb, objektů, ukázek filmových triků, pracovních deníků a vzácných, nikdy nezveřejněných filmových záběrů, které tým architektů a designérů sestaví do unikátní výstavní podoby. Součástí bude také speciální kino určené k promítání Cronenbergových filmů.

1-clark-nova-typewriter-prop-chris-walas-inc-special-creatures-and-effects-naked-lunch-1991-courtesy-david-cronenberg-nahled Vzhledem ke kontroverzním tématům, kterým se Cronenberg ve své tvorbě věnuje, i povaze některých vystavovaných artefaktů a filmových ukázek, je výstava nevhodná pro děti do 16 let a vstup je jim povolen pouze v doprovodu rodičů.  

David Cronenberg je filmový režisér a scénárista. K jeho nejznámějším dílům patří filmy Moucha, Crash, Dějiny násilí, Cosmopolis, eXistenZ, Nahý oběd či Scanners. Výstavu doplní Cronenbergova filmová retrospektiva s projekcemi ve vybudovaném kině s kapacitou 30 míst.

Cena základní vstupenky bude činit 245 korun, její zlevněná verze pro studenty, seniory a ZTP 190 korun. O víkendu vyjde vstupné na 265 a se slevou na 210 korun.

evolution-nahled  „Zájemci si budou moci vstupenky zakoupit také pohodlně přes portál TicketPro, a vyhnout se tak případným frontám v nejfrekventovanějších dnech a časech. Stejně jako u výstavy Tim Burton a jeho svět připravujeme i pro fanoušky Davida Cronenberga celou řadu soutěží o vstupenky, které budou probíhat na facebookovém profilu výstavy,“ říká za organizátory Markéta Matoušková z Art Movement.

Filmová výstava má nově již své vlastní webové stránky. Na www.cronenberg.cz jsou dostupné veškeré informace k akci a budou zde zveřejňovány aktuality spojené s její přípravou a průběhem.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru