dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Jelikož další radnice vystavily automatům stopku, Praha připraví novelu vyhlášky o hazardu
Ilustrační foto: freeimages

Jelikož další radnice vystavily automatům stopku, Praha připraví novelu vyhlášky o hazardu

Vedení Prahy připravuje další novelu vyhlášky povolující hazardní hry. Důvodem je žádost o změnu pravidel v provozování hazardu ze strany několika městských částí. Některé z nich schválily úplný zákaz hazardu. Novela by mohla platit od 1. května.

Svůj postoj k regulaci hazardu zaujalo 17 radnic z 57 pražských městských částí. Pro úplný zákaz hazardu a zrušení všech míst, kde je provozován, se vyslovilo pět radnic, konkrétně Praha 5, 7, 8, 15 a 20. „Z obdržených požadavků a vyjádření městských částí vyplývá potřeba novelizovat platnou obecně závaznou vyhlášku," píše se v materiálu, který dnes projednali pražští radní. Návrh vyhlášky by měl být hotov do 20. března. Poté bude následovat třicetidenní lhůta na možnost zasílání připomínek k jejímu znění.

Současné znění vyhlášky o hazardu v Praze platí od října 2013. Hazard zcela zakázaly například Praha 2, 6 nebo 12, další radnice jej omezily. Nová pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se v koaliční smlouvě zavázala zavést nulovou toleranci hazardu plošně na celém území metropole.


Další články
Nahoru