Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestování

Jednou nohou v přírodě. Podle čeho vybrat kemp na poslední chvíli?

Nemáte stále vyřešenou letní dovolenou? Co letos zkusit pobyt v kempu?  Nezruinuje vaši peněženku, budete v bezprostředním kontaktu s přírodou a díky pestré nabídce zažijete zábavu podle vašeho gusta. Určitě nebudete litovat, jen si předem zjistěte, co od kempu očekáváte.

Vybírat můžete z různých forem ubytování – kromě klasických stanů nebo chatek jsou čím dál populárnější i vybavená stání pro karavany nebo alternativní noclehy v mongolských jurtách či indiánských teepee. Také nabídka jídla je mnohem pestřejší, než tomu bylo před třiceti lety. Kromě klasických stánků s langoši si provozovatelé dávají záležet i na místní kuchyni a obchůdcích prodávající lokální suroviny, zeleninu nebo ovoce.

„Právě pandemie a téměř dva roky omezeného cestování zažehly v Češích jiskru pro objevování tuzemských krás. Toho využili také provozovatelé rekreačních areálů, kteří kromě dobré vybavenosti sází také na ochotný personál, gastronomické speciality i sportovní aktivity v podobě windsurfingu, zorbingu nebo paddleboardů. Do takových ubytování se pak hosté opakovaně vracejí,” potvrzuje Adam Gros, ředitel divize Dokempu.cz.

Hledejte podle ceny, typu ubytování i druhů aktivit

V Česku najdete přes tisícovku kempů. Ačkoliv některé z nich mají na vybrané letní termíny a svátky již beznadějně vyprodáno, najdou se i taková ubytování, kde je míst ještě dostatek. Pokud tedy máte chuť strávit dovolenou jednou nohou v přírodě, ujasněte si, co od kempu očekáváte. Pomoct vám můžou následující body:

1. Cena

Cena ubytování bývá největší položkou v rozpočtu každé dovolené. Kempy jsou na rozdíl od pobytu v hotelu a penzionu i přes rostoucí náklady provozovatelů stále nejlevnější možnou variantou. Pro čtyřčlennou rodinu vyjde noc ve stanu v rozmezí od 350 až do 600 korun, dle typu lokality, vybavenosti i úrovně kempu. Ceny chatek se pak za noc pohybují okolo 800 korun.

2. Lokalita

Nesledujte jen samotnou lokalitu kempu, ale také památky, ať už historické, kulturní nebo ty přírodní, v jeho blízkém okolí. Věděli jste, že jen na území Česka najdete přes sto padesát zámků a okolo padesáti hradů? I takové informace se před odjezdem hodí zjistit, abyste v případě deštivého počasí nebyli nepříjemně zaskočeni.

3. Typ ubytování

Dřevěná chatka, stan, karavan nebo snad ubytování na stromě? Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, buďte připraveni na specifické podmínky každého ubytování. Jiný zážitek máte z glampingu, jiný zase pokud podlehnete kouzlu dovolené na čtyřech kolech. „V případě, že chcete jet do kempu karavanem, musíte zjistit, zda zrovna vámi vybraný areál nabízí parkovací stání pro obytná auta s přípojkou na vodu i elektřinu, případně speciální výlevkou na chemické wc a odpadní vodu. Pro dvě osoby počítejte v letní sezóně s průměrnou cenou 800 korun za noc. Někde je potřeba zaplatit ještě místní poplatky, což je další stokoruna na den,” vysvětluje Lukáš Janoušek, zakladatel a CEO společnosti Campiri.

4. Vybavení

Bazén, ohniště i dětské hřiště se skákacím hradem. Myslete na dostatečnou vybavenost kempu. Zatímco dvojice ocení spíše soukromí uprostřed šumících lesů, rodiče s dětmi potěší zase dostatek aktivit pro jejich ratolesti. I když každý areál nabízí veškeré potřebné vybavení včetně sociálního zázemí, najdou se i kempy, které mají navíc ještě lanovou dráhu, aquapark se skluzavkami nebo dětskou ZOO.

5. Způsob trávení dovolené

Než se do vybraného zařízení vydáte, dobře si prostudujte, co na svých stránkách nabízí. V dnešní době se některé kempy specializují na specifické potřeby návštěvníků a disponují tak vysokým množstvím dětských animačních programů, sportovního vyžití nebo kulturních večerů včetně koncertů či diskoték. Díky tomu se vám nestane, že se ocitnete na místě, kde už od brzkých odpoledních hodin duní hudba z baru, a vy jste si přitom naordinovali týdenní relax za zvuku kuňkajících žab.


Autor: Cen

Akční dovolená s rodinou: Objevujte Itálii v karavanu

11. června 2024 v 19:24

Povalování na pláži vás baví jen chvilku a na jednom místě se po chvíli nudíte? Chcete si užít dovolenou s rodinou a zároveň zažít dobrodružství, volnost i pohodu? Půjčte si karavan, šlápněte na to a vydejte se prozkoumat okolí nádherného Lago di Garda nebo si vychutnávejte horskou krásu Dolomit....

EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

22. května 2024 v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Další články
Nahoru