dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Jednání zastupitelstva Prahy 7 se ruší, magistrát už nepožaduje nové usnesení kvůli radnici
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (na snímku vpravo) zrušil mimořádné jednání zastupitelstva. Foto: Jindřich Dvořák

Jednání zastupitelstva Prahy 7 se ruší, magistrát už nepožaduje nové usnesení kvůli radnici

Praha 7 měla být první pražskou městskou částí, kde se v novém roce sejde zastupitelstvo. Kvůli formálním nedostatkům sděleným magistrátem se na dnešním mimořádném jednání měla znovu projednávat koupě nového sídla radnice za více než 90 milionů korun. Magistrát však vydal nové vyjádření, podle kterého původní usnesení stačí.

Zastupitelé sedmé městské části se měli dnes odpoledne sejít kvůli požadavkům magistrátu na úpravu usnesení, kterým zastupitelstvo loni 23. listopadu schválilo pořízení budovy pro novou radnici.

„Na základě dnešního vyjádření Odboru legislativního a právního Magistrátu hlavního města Prahy je usnesení zastupitelstva Prahy 7 pro toto ověření dostačující. Z tohoto důvodu se dnešní zasedání nekoná,“ informovala radnice v tiskové zprávě.

„Požadavek magistrátu je zcela formalistický. Ovšem je lepší se ještě jednou sejít, než se s magistrátem přít a tím ztrácet čas. Připravujeme veřejnou architektonickou soutěž a nechceme proces protahovat," uvedl minulý týden starosta Jan Čižinský.

Kroky koalice kritizuje ODS. „Kvůli nesprávně formulovanému usnesení zastupitelstva je projekt nové radnice v časovém skluzu ještě dřív, než se Praha 7 vůbec stala vlastníkem nové budovy. Je to přímý důsledek uspěchaného a podivného výběru nové radnice," řekl zastupitel Petr Kantor.

Stěhování řeší politici řadu let. Výběr nového sídla provází řada peripetií. Někdejší opozice vinila radní za ODS a ČSSD z toho, že chystají předraženou investici. Původně totiž měla radnice stát přes miliardu. Lidé nakonec odhlasovali v referendu regulaci ceny, za kterou má městská část diskutovanou budovu postavit. Maximální cena je 500 milionů.


Další články
Nahoru