Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila
Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila

Opozici v Praze 4 se nepodařilo dnes na zasedání zastupitelstva prosadit jednání o odvolání předsedkyně komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti Kláry Cingrošové (SPD) z funkce. Jako důvod uvedli její členství v SPD a špatné fungování komise.

Návrh předložil opoziční zastupitel Tomáš Kaplan (Společně pro Prahu 4). Zařazení na program jednání ale nepodpořila nadpoloviční většina zastupitelstva. Cingrošová letos přestoupila z ODS do SPD, ale v zastupitelstvu zůstala členkou klubu ODS. Vyjádření Cingrošové ČTK zjišťuje, na jednání se nevyjádřila.

Kaplan požadoval, aby zastupitelstvo uložilo radním zabývat se odvoláním Cingrošové. „Nemám osobně s paní doktorkou Cingrošovou negativní zkušenost, ale díval jsem se na stránky SPD. Jestli radě to nevadí, mně ano, je to otevřeně protievropská strana, vystupuje proti spolupráci se západními státy a ve svém principu je proti náboženské svobodě. Zrovna takovéto komisi by měl předsedat někdo jiný než členka SPD," řekl.

Ke Kaplanovi se přidali opoziční zastupitelé Verona Ballay (Praha 4 sobě – Zelení a NK) a Petr Kutílek (Praha 4 sobě – Zelení a NK). Podle Ballay komise nefunguje a neschází se.

„Připadá mi nehorázné, aby členka SPD zastávala v našem demokratickém sboru takto důležitou funkci," dodal Kutílek.

Cingrošová byla ve volbách v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila, kdy byla dosud členka zastupitelského klubu ODS jako nezávislá zastupitelka. Letos v březnu místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) ČTK sdělil, že zastupitelský klub ODS problém neřešil.

„Je mi líto jejího osobního rozhodnutí ukončit členství v ODS, již téměř před rokem, a nyní vstoupit do jiné strany, a to ještě SPD. Ale pokud bude plnit náš program, za který byla zvolena, nevidím v tom zásadní problém," uvedl tehdy.

Ke změnám ve vedení radnice došlo poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Včera v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru