Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila
Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila

Opozici v Praze 4 se nepodařilo dnes na zasedání zastupitelstva prosadit jednání o odvolání předsedkyně komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti Kláry Cingrošové (SPD) z funkce. Jako důvod uvedli její členství v SPD a špatné fungování komise.

Návrh předložil opoziční zastupitel Tomáš Kaplan (Společně pro Prahu 4). Zařazení na program jednání ale nepodpořila nadpoloviční většina zastupitelstva. Cingrošová letos přestoupila z ODS do SPD, ale v zastupitelstvu zůstala členkou klubu ODS. Vyjádření Cingrošové ČTK zjišťuje, na jednání se nevyjádřila.

Kaplan požadoval, aby zastupitelstvo uložilo radním zabývat se odvoláním Cingrošové. „Nemám osobně s paní doktorkou Cingrošovou negativní zkušenost, ale díval jsem se na stránky SPD. Jestli radě to nevadí, mně ano, je to otevřeně protievropská strana, vystupuje proti spolupráci se západními státy a ve svém principu je proti náboženské svobodě. Zrovna takovéto komisi by měl předsedat někdo jiný než členka SPD," řekl.

Ke Kaplanovi se přidali opoziční zastupitelé Verona Ballay (Praha 4 sobě – Zelení a NK) a Petr Kutílek (Praha 4 sobě – Zelení a NK). Podle Ballay komise nefunguje a neschází se.

„Připadá mi nehorázné, aby členka SPD zastávala v našem demokratickém sboru takto důležitou funkci," dodal Kutílek.

Cingrošová byla ve volbách v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila, kdy byla dosud členka zastupitelského klubu ODS jako nezávislá zastupitelka. Letos v březnu místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) ČTK sdělil, že zastupitelský klub ODS problém neřešil.

„Je mi líto jejího osobního rozhodnutí ukončit členství v ODS, již téměř před rokem, a nyní vstoupit do jiné strany, a to ještě SPD. Ale pokud bude plnit náš program, za který byla zvolena, nevidím v tom zásadní problém," uvedl tehdy.

Ke změnám ve vedení radnice došlo poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

Dnes v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru