Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila
Nuselská radnice (vlevo), ve které se scházejí zastupitelé Prahy 4. Foto: Richenza / Wikimedia Commons

Jednání o odvolání předsedkyně komise opozice v Praze 4 neprosadila

Opozici v Praze 4 se nepodařilo dnes na zasedání zastupitelstva prosadit jednání o odvolání předsedkyně komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti Kláry Cingrošové (SPD) z funkce. Jako důvod uvedli její členství v SPD a špatné fungování komise.

Návrh předložil opoziční zastupitel Tomáš Kaplan (Společně pro Prahu 4). Zařazení na program jednání ale nepodpořila nadpoloviční většina zastupitelstva. Cingrošová letos přestoupila z ODS do SPD, ale v zastupitelstvu zůstala členkou klubu ODS. Vyjádření Cingrošové ČTK zjišťuje, na jednání se nevyjádřila.

Kaplan požadoval, aby zastupitelstvo uložilo radním zabývat se odvoláním Cingrošové. „Nemám osobně s paní doktorkou Cingrošovou negativní zkušenost, ale díval jsem se na stránky SPD. Jestli radě to nevadí, mně ano, je to otevřeně protievropská strana, vystupuje proti spolupráci se západními státy a ve svém principu je proti náboženské svobodě. Zrovna takovéto komisi by měl předsedat někdo jiný než členka SPD," řekl.

Ke Kaplanovi se přidali opoziční zastupitelé Verona Ballay (Praha 4 sobě – Zelení a NK) a Petr Kutílek (Praha 4 sobě – Zelení a NK). Podle Ballay komise nefunguje a neschází se.

„Připadá mi nehorázné, aby členka SPD zastávala v našem demokratickém sboru takto důležitou funkci," dodal Kutílek.

Cingrošová byla ve volbách v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila, kdy byla dosud členka zastupitelského klubu ODS jako nezávislá zastupitelka. Letos v březnu místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) ČTK sdělil, že zastupitelský klub ODS problém neřešil.

„Je mi líto jejího osobního rozhodnutí ukončit členství v ODS, již téměř před rokem, a nyní vstoupit do jiné strany, a to ještě SPD. Ale pokud bude plnit náš program, za který byla zvolena, nevidím v tom zásadní problém," uvedl tehdy.

Ke změnám ve vedení radnice došlo poprvé před zhruba dvěma roky. Zastupitelé v dubnu 2019 odvolali osm z devíti radních včetně starosty Štěpánka a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou (ANO). Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) poté přešla do opozice.


Autor: ČTK

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru