dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících
Ilustrační foto: archiv

Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících

Pražský dopravní podnik (DPP) chce iniciovat nové jednání s mobilními operátory o zavedení signálu do metra. ČTK to dnes řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Důvodem je to, že se obě strany zatím nedomluvily na definitivní podobě spolupráce. Operátoři totiž nechtějí DPP poskytovat požadovaná data o pohybu cestujících.

Pilotní provoz mobilního signálu má být podle dřívějšího vyjádření podniku zaveden ještě letos na trase C mezi stanicemi Roztyly a Muzeum.

„Operátor říká, že by mohlo dojít k porušování zákona o osobních údajích. My ale nechceme sledovat lidi, pro nás je důležitý pohyb SIM karet z přepravního hlediska. Chceme proto iniciovat další schůzku," řekl ČTK Gillar.

Podle Gillara nabídli operátoři to, že poskytnou DPP data souhrnně jednou za rok. Pro podnik je to ale podle něj nedostačující. „Výhodou on-line analyzování přepravních dat je jejich možné využití v oblasti zvyšování bezpečnosti cestujících v metru," řekl.

Operátoři měli podle původní dohody udělat pilotní projekt a DPP s nimi uzavřít dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem.

Podnik tak umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. Ta ale nyní operátoři nechtějí poskytovat v takové šíři, v jaké by si DPP představoval.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Kdy bude k dispozici pokrytí celé sítě metra, není jasné.


Jednosměrky v oblasti Břevnova. Praha 6 obdržela 144 připomínek

Dnes v 08:11

Definitivní úpravy jednosměrek v oblasti Břevnova se budou realizovat začátkem léta. Praha 6 po připomínkách občanů připravila návrh, který v maximální možné míře zohledňuje požadavky místních obyvatel.

Na letiště do 16 minut, vlak každých 10 minut. SŽDC představila železnici na letiště

21. března 2019 ve 20:54

Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

21. března 2019 v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

20. března 2019 v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Další články
Nahoru