dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících
Ilustrační foto: archiv

Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících

Pražský dopravní podnik (DPP) chce iniciovat nové jednání s mobilními operátory o zavedení signálu do metra. ČTK to dnes řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Důvodem je to, že se obě strany zatím nedomluvily na definitivní podobě spolupráce. Operátoři totiž nechtějí DPP poskytovat požadovaná data o pohybu cestujících.

Pilotní provoz mobilního signálu má být podle dřívějšího vyjádření podniku zaveden ještě letos na trase C mezi stanicemi Roztyly a Muzeum.

„Operátor říká, že by mohlo dojít k porušování zákona o osobních údajích. My ale nechceme sledovat lidi, pro nás je důležitý pohyb SIM karet z přepravního hlediska. Chceme proto iniciovat další schůzku," řekl ČTK Gillar.

Podle Gillara nabídli operátoři to, že poskytnou DPP data souhrnně jednou za rok. Pro podnik je to ale podle něj nedostačující. „Výhodou on-line analyzování přepravních dat je jejich možné využití v oblasti zvyšování bezpečnosti cestujících v metru," řekl.

Operátoři měli podle původní dohody udělat pilotní projekt a DPP s nimi uzavřít dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem.

Podnik tak umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. Ta ale nyní operátoři nechtějí poskytovat v takové šíři, v jaké by si DPP představoval.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Kdy bude k dispozici pokrytí celé sítě metra, není jasné.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru