dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících
Ilustrační foto: archiv

Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících

Pražský dopravní podnik (DPP) chce iniciovat nové jednání s mobilními operátory o zavedení signálu do metra. ČTK to dnes řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Důvodem je to, že se obě strany zatím nedomluvily na definitivní podobě spolupráce. Operátoři totiž nechtějí DPP poskytovat požadovaná data o pohybu cestujících.

Pilotní provoz mobilního signálu má být podle dřívějšího vyjádření podniku zaveden ještě letos na trase C mezi stanicemi Roztyly a Muzeum.

„Operátor říká, že by mohlo dojít k porušování zákona o osobních údajích. My ale nechceme sledovat lidi, pro nás je důležitý pohyb SIM karet z přepravního hlediska. Chceme proto iniciovat další schůzku," řekl ČTK Gillar.

Podle Gillara nabídli operátoři to, že poskytnou DPP data souhrnně jednou za rok. Pro podnik je to ale podle něj nedostačující. „Výhodou on-line analyzování přepravních dat je jejich možné využití v oblasti zvyšování bezpečnosti cestujících v metru," řekl.

Operátoři měli podle původní dohody udělat pilotní projekt a DPP s nimi uzavřít dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem.

Podnik tak umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. Ta ale nyní operátoři nechtějí poskytovat v takové šíři, v jaké by si DPP představoval.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Kdy bude k dispozici pokrytí celé sítě metra, není jasné.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru