dnes
Sobota - oblacno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
14°C
Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících
Ilustrační foto: archiv

Jednání o mobilním signálu v metru váznou, dopravní podnik chce data o pohybu cestujících

Pražský dopravní podnik (DPP) chce iniciovat nové jednání s mobilními operátory o zavedení signálu do metra. ČTK to dnes řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Důvodem je to, že se obě strany zatím nedomluvily na definitivní podobě spolupráce. Operátoři totiž nechtějí DPP poskytovat požadovaná data o pohybu cestujících.

Pilotní provoz mobilního signálu má být podle dřívějšího vyjádření podniku zaveden ještě letos na trase C mezi stanicemi Roztyly a Muzeum.

„Operátor říká, že by mohlo dojít k porušování zákona o osobních údajích. My ale nechceme sledovat lidi, pro nás je důležitý pohyb SIM karet z přepravního hlediska. Chceme proto iniciovat další schůzku," řekl ČTK Gillar.

Podle Gillara nabídli operátoři to, že poskytnou DPP data souhrnně jednou za rok. Pro podnik je to ale podle něj nedostačující. „Výhodou on-line analyzování přepravních dat je jejich možné využití v oblasti zvyšování bezpečnosti cestujících v metru," řekl.

Operátoři měli podle původní dohody udělat pilotní projekt a DPP s nimi uzavřít dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem.

Podnik tak umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. Ta ale nyní operátoři nechtějí poskytovat v takové šíři, v jaké by si DPP představoval.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Kdy bude k dispozici pokrytí celé sítě metra, není jasné.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Další články
Nahoru