dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Jedna z prvních inscenací Divadla Na Jezerce slaví 305. reprízu
Zahraj to znovu, Same se hraje v Divadle Na Jezerce 2. března od 19 hodin.

Jedna z prvních inscenací Divadla Na Jezerce slaví 305. reprízu

Díky originálnímu pojetí, ironickému humoru a situačním gagům, stále patří inscenace hry Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same k nejoblíbenějším titulům pražského Divadla Na Jezerce.

Komedie o tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou, znovu a znovu rozeznívá hlediště osvobozujícím smíchem. Jedno z prvních představení divadla v režii Ondřeje Sokola s Janem Hrušínským a Miluší Šplechtovou v hlavních rolích je příběhem neurotického filmového kritika, kterého opustila manželka a který se snaží s touto situací vyrovnat po svém.

Utíká od reálného života do světa fantazie a snů. A protože je v přítomnosti žen nemotorný a směšný, obrací se na svůj velký vzor, hlavního hrdinu filmu Casablanca Humphreyho Bogarta v podání Josefa Abrháma, jenž s kritikem mluví z filmového plátna.

Tato iluzorní postava mu radí, jak vše rázně řešit a jak se zdá, hercova terapie začíná nést své plody. Ingrid Bergmanovou na stříbrném plátně ztělesňuje Libuše Šafránková. Spolu s Janem Hrušínským, a Miluší Šplechtovou účinkují v této komedii Marek Taclík a další herci.

zahraj-to-znovu-same-1jpg-nahled

Zahraj to znovu, Same se hraje v Divadle Na Jezerce 2. března od 19. hodin.

Více informací na www.divadlonajezerce.cz


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru