Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Jedna z nejvytíženějších tramvajových tratí se bude několik týdnů opravovat, změní to trasu řady linek
Právě vrcholí oprava trati v ulici Chotkova na Malé Straně (na snímku). V pátek na ni naváže výměna kolejí na Vinohradech. Foto: Jan Puci

Jedna z nejvytíženějších tramvajových tratí se bude několik týdnů opravovat, změní to trasu řady linek

Pražský dopravní podnik (DPP) v následujících týdnech opraví jednu z nejvytíženějších tramvajových tratí v Praze v Jugoslávské ulici, na náměstí Míru a ve Francouzské ulici po křižovatku s Blanickou. Práce se rozdělí do dvou etap.  

První etapu podnik zrealizuje od pátku 5. března večer do neděle 7. března večer. Během ní bude vyloučen provoz tramvají v Korunní ulici. Druhá etapa modernizace tratě naváže v neděli 7. března večer, potrvá do čtvrtka 1. dubna a bude znamenat obousměrné přerušení provozu tramvají mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova. 

V první etapě oprav tramvajové tratě, která potrvá necelé tři dny, budou vyměněny části kolejí v křižovatce Francouzské a Blanické ulice směrem na náměstí Míru. Protože nepojedou tramvaje Korunní ulicí až po Floru, DPP výluky využije k opravě kolejové konstrukce také v křižovatce Vinohradské a Jičínské ulice u stanice metra Flora. Tramvajový provoz v Korunní ulici bude obnoven v neděli 7. března před půlnocí. 

Během první etapy bude linka číslo 10 bude ve směru od Sídliště Ďáblice ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Jiřího z Poděbrad, Muzeum, I. P. Pavlova a Bruselská do obratiště Náměstí Bratří Synků. Linka 15 bude ve směru od Kotlářky zkrácena do zastávky Flora, odkud bude dále pokračovat jako linka 16 směr Lehovec.

Linka 16 bude ve směru od Lehovce zkrácena do zastávky Flora, odkud bude dále pokračovat jako linka 15 směr Kotlářka. Víkendová nostalgická linka 91 bude rozdělena na dvě části. Ve směru od Divoké Šárky bude zkrácena do zastávky I. P. Pavlova, ve směru od Radošovické bude ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Jiřího z Poděbrad a Muzeum do zastávky I. P. Pavlova.

Během víkendové výluky bude v denním provozu zavedena tramvajová linka 36 v trase Sídliště Řepy – Anděl – Zborovská – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Zvonařka. Náhradní autobusová doprava není v plánu.

Druhou etapou prací DPP naváže v neděli 7. března. Během ní bude vyměněna část kolejí na Tylově náměstí (křižovatka Bělehradské a Jugoslávské ulice), dokončena jejich výměna v křižovatce Francouzské a Blanické ulice, ale také dojde k nahrazení původních kolejnic novými v obloucích a na přímých úsecích na náměstí Míru a ve Francouzské ulici. 

Během druhé etapy prací bude zrušena linka číslo 4. Linka 6 bude v úseku Karlovo náměstí – Otakarova odkloněna přes zastávky Moráň, Albertov a Divadlo Na Fidlovačce.

Linka 10 bude ve směru od Sídliště Ďáblice ze zastávky Šumavská odkloněna přes zastávky Blanická, Jana Masaryka a Ruská do zastávky Čechovo náměstí. Linka 13 bude ve směru od Černokostelecké ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Bruselská a Otakarova do obratiště Náměstí Bratří Synků.

Linka 16 bude ve směru od Lehovce ze zastávky Šumavská odkloněna přes zastávky Blanická, Ruská a Koh-i-noor do obratiště Kubánské náměstí.

Linka 22 bude v úseku I. P. Pavlova – Koh-i-noor odkloněna přes zastávky Bruselská, Otakarova a Nádraží Vršovice. Linka 24 bude provozována pouze v úseku Březiněveská / Kobylisy – Florenc.

Linka 91 bude i při této etapě rozdělena na dvě části. Ve směru od Divoké Šárky bude zkrácena do zastávky I. P. Pavlova v Jugoslávské ulici. ve směru od Radošovické bude ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Jiřího z Poděbrad a Muzeum do zastávky I. P. Pavlova v Bělehradské ulici.

Noční linky 97 a 99 budou v úseku I. P. Pavlova – Koh-i-noor odkloněny přes zastávky Bruselská, Otakarova a Nádraží Vršovice. Zavedena bude v denním provozu linka 36 v trase Sídliště Řepy – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – Zvonařka. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X10 v trase Blanická – Náměstí Míru – I. P. Pavlova.

„Většina zdejších kolejnic pochází ještě z roku 1995, po více než 25 letech provozu na nich je nutná jejich výměna. Provoz tramvají mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova DPP opět obnovíme ve čtvrtek 1. dubna 2021 před půlnocí,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. 

Během obou etap se dočká výměny více než kilometr kolejnic, tři kolejová rozvětvení, rozebráno a opět položeno bude přibližně 2 200 metrů čtverečních velké žulové dlažby.


Autor: Jan Puci

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Radnice žádá doplnit chybějící zastávku na Červeném vrchu

19. ledna 2023 v 17:50

Když dochází k plánovaným výlukám provozu tramvají a nahrazují je autobusy, obyvatelé sídliště Červený vrch přicházejí o možnost vystoupit na sídlišti ve směru z centra. Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) se proto z podnětu místních obrátil na Ladislava Urbánka, dopravního...

Další články
Nahoru