dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Jedna z cest na Kampu se uzavřela, začala rekonstrukce mostu přes Čertovku
Pohled, který umí ochladit. Most přes Čertovku v zimě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Jedna z cest na Kampu se uzavřela, začala rekonstrukce mostu přes Čertovku

Můstek přes Čertovku, který spojuje ulice U Lužického semináře a Na Kampě v Praze 1, čeká rekonstrukce. Stávající nosná konstrukce mostu je ve špatném stavu, proto se Praha rozhodla pro provedení kompletní rekonstrukce.

Můstek je situován v památkové zóně, a proto budou veškeré práce na něm probíhat pod dozorem zástupce Národního památkového ústavu. Opravy začaly tento týden v úterý a skončí v dubnu příštího roku.

„Lhůta výstavby je stanovena na 270 dnů a práce byly zahájeny 15. července 2014. Provoz pro pěší zůstane zachován, dopravní omezení se dotkne individuální automobilové dopravy, pro kterou bude most kompletně uzavřen od pondělí 21. července,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

Na základě diagnostického průzkumu bude zbourána stávající konstrukce, kterou nahradí nová železobetonová trámová konstrukce stejných rozměrů. Spodní stavba zůstane zachována. Součástí stavby jsou přeložky inženýrských sítí (vodovod, plynovod, kabely PRE, veřejné osvětlení atd.).

Kvůli přeložkám inženýrských sítí proběhnou krátkodobé lokální uzavírky přilehlých ulic. Sanitky, hasiči a policisté se v případě nutnosti dostanou do oblasti přes ulici Říční a park Kampa.


Další články
Nahoru