dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

„Jedlík z toalet“: Velkou žranicí způsobil obrovskou škodu. Čím se to ládoval?!

Osmačtyřicetiletý muž se nejprve schoval před personálem, ale pak si užíval jako grand. Takto by se ve zkratce dalo popsat jednání chlapíka, který vyjedl restauraci v ulici Mezibranská, jen pár desítek metrů od Václavského náměstí.

V noci na neděli se muž nechal zamknout v restauraci, když se před personálem schoval na toaletě. Jakmile byl v podniku sám, začal si užívat. Doslova prošmejdil, co se dalo.

„Při tom si přisvojil různé věci, které našel jak na baru, tak ve skříňkách zaměstnanců. Za vděk vzal například drobnými mincemi různých zahraničních měn, šálkem na kávu, konvičkou na smetanu. Nepohrdl ale ani kuchařskými kalhotami, obnošeným svetrem, nebo dámskou košilí, či tričkem,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Do tašky si také na cestu přibalil potraviny v podobě jahodového dortíku a lahve piva. Takto připraven na odchod si zbytek noci užil ve velkém. „Lze říci, že hodoval jako král. Při šmejdění totiž našel předpřipravené potraviny na druhý den. Konkrétně šest pečených hus, každá vážila téměř pět kilogramů, tři kachny, čtyřlitrovku okurek, šest kilových balení husího sádla a jater, balení máku, několik balení másla,“ vyjmenoval Hulan.

Všechny tyto pochutiny nejenže rozbalil, ale každou i částečně ochutnal a poté odhodil. Královské hodování zapil několika lahvemi dobrého vína a jiných nápojů.

Posléze si labužník uvědomil, že vlastně nemá z restaurace jak odejít. A proto trpělivě vyčkal příchodu personálu, kterého se dočkal přibližně v devět hodin ráno.

Gurmána ráno načapala uklízečka, která na místo přivolala policisty. „Ti osmačtyřicetiletého muže zadrželi a posléze obvinili z trestných činů krádež a poškození cizí věci, neboť svým hodováním způsobil škodu dosahující téměř dvacet tisíc korun. V případě odsouzení hrozí mlsounovi trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal policejní mluvčí.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru