dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Jedlík z obchoďáku: snědením koblihy upozornil na svůj batoh, kvůli kterému je teď v průšvihu
Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Jedlík z obchoďáku: snědením koblihy upozornil na svůj batoh, kvůli kterému je teď v průšvihu

Včera, patnáct minut po třiadvacáté hodině, kontaktoval pracovník ostrahy obchodního domu na Andělu hlídku policie, která právě prováděla obchůzkovou činnost. Policistům sdělil, že si uvnitř marketu povšiml muže, který snědl koblihu a při odchodu ji nezaplatil.

„Když ho pracovník ostrahy požádal o zaplacení, muž na to nereagoval a začal se s ním hádat. Bezpečnostní pracovník proto oslovil policisty, aby mu pomohli vzniklou situaci řešit,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Policisté muže vyzvali k prokázání totožnosti, ten však u sebe neměl žádný doklad a na místě se nepodařilo jiným způsobem zjistit, o koho se jedná, proto ho předvedli na služebnu. Z jeho batohu se však linul silný zápach marihuany.

O pár minut později se zjistilo, že čtyřicetiletý předvedený muž má v batohu přes půl kila sušené marihuany. Policistům k tomu řekl jen to, že si ji pěstoval přes půl roku, a to pro vlastní použití.

Vzápětí si „nešťastník“ vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činu, a to přechovávání omamné a psychotropní látky a nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku, za což mu v případě odsouzení hrozí až roční pobyt ve vězení.

„Celou věc si tak převzali kriminalisté specializující se na problematiku drog, kteří budou provádět další prošetřování všech okolností případu,“ dodala policejní mluvčí Jeřábková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru