Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 6°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jedlík Dvořáček spořádal v Praze skoro šest litrů korejské polévky za 19 minut
Radim Dvořáček krátce před tím, než se pustil do korejské polévky. Obsah mísy spořádal za úctyhodných 19 minut. Foto: se svolením R. Dvořáčka

Jedlík Dvořáček spořádal v Praze skoro šest litrů korejské polévky za 19 minut

Profesionální jedlík a youtuber Radim Dvořáček, který vyhrál v minulosti dle svých slov víc než 250 soutěží v pojídání různých pokrmů v osmnácti zemích světa, se na začátku února zúčastnil dvou výzev v pražských restauracích.

První únorový den šel na „Jumbo Jjamppong Challenge" do korejské restaurace Pocha. Měl 20 minut na snědení jejich tradiční polévky, která byla plná nudlí, zeleniny a mořských plodů (krevety a slávky, pozn. aut.).

Navíc bylo v polévce i chilli koření, takže výzvou bylo nejen sníst obrovské množství, ale i vydržet velkou pálivost. „Polévku jsem zvážil na mé váze, po odečtení mísy jí bylo 5,8 litru. Byl to velký boj, ale nakonec jsem to zvládl za rovných 19 minut. Stal jsem se první osobou, která výzvu porazila a za odměnu jsem dostal polévku v hodnotě 1500 korun zdarma, plus jsem obdržel prémii 5000 korun v hotovosti,“ sdělil Dvořáček serveru Pražský patriot.

Druhý den se šel do irské restaurace Rocky O'Reilly's utkat se s jejich, taktéž neporaženou, „Full Monty Challenge". Na obrovském tácu byla žebírka, křidélka, sýrové nachos, smažené jalapeno papričky, česnekový chléb, obrovská hromada hranolek a cibulových kroužků, kukuřice a velká zeleninová obloha.

„Jídlo jsem opět převážil, hmotnost bez tácu byla bezmála pět kilogramů. Časový limit byl 45 minut. Začátek šel dobře, nejprve jsem spořádal žebra a křídla, následně nachos, česnekový chléb a smažené jalapenos. Jenže potom přišla na řadu ta obří porce hranolek a cibulových kroužků, odhadem 2,5 kilogramu, a problém byl na světě,“ sdělil.

Hranolky se totiž podle něj nedají jíst příliš rychle, jsou hodně žvýkavé a dusivé. „Sníst jsem je všechny sice zvládl, ale zabralo mi to celý zbytek časového limitu, takže na kukuřici a zeleninovou oblohu už nezbyl čas,“ řekl.


Autor: Jan Puci

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru