Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Jedlík Dvořáček spořádal v Praze skoro šest litrů korejské polévky za 19 minut
Radim Dvořáček krátce před tím, než se pustil do korejské polévky. Obsah mísy spořádal za úctyhodných 19 minut. Foto: se svolením R. Dvořáčka

Jedlík Dvořáček spořádal v Praze skoro šest litrů korejské polévky za 19 minut

Profesionální jedlík a youtuber Radim Dvořáček, který vyhrál v minulosti dle svých slov víc než 250 soutěží v pojídání různých pokrmů v osmnácti zemích světa, se na začátku února zúčastnil dvou výzev v pražských restauracích.

První únorový den šel na „Jumbo Jjamppong Challenge" do korejské restaurace Pocha. Měl 20 minut na snědení jejich tradiční polévky, která byla plná nudlí, zeleniny a mořských plodů (krevety a slávky, pozn. aut.).

Navíc bylo v polévce i chilli koření, takže výzvou bylo nejen sníst obrovské množství, ale i vydržet velkou pálivost. „Polévku jsem zvážil na mé váze, po odečtení mísy jí bylo 5,8 litru. Byl to velký boj, ale nakonec jsem to zvládl za rovných 19 minut. Stal jsem se první osobou, která výzvu porazila a za odměnu jsem dostal polévku v hodnotě 1500 korun zdarma, plus jsem obdržel prémii 5000 korun v hotovosti,“ sdělil Dvořáček serveru Pražský patriot.

Druhý den se šel do irské restaurace Rocky O'Reilly's utkat se s jejich, taktéž neporaženou, „Full Monty Challenge". Na obrovském tácu byla žebírka, křidélka, sýrové nachos, smažené jalapeno papričky, česnekový chléb, obrovská hromada hranolek a cibulových kroužků, kukuřice a velká zeleninová obloha.

„Jídlo jsem opět převážil, hmotnost bez tácu byla bezmála pět kilogramů. Časový limit byl 45 minut. Začátek šel dobře, nejprve jsem spořádal žebra a křídla, následně nachos, česnekový chléb a smažené jalapenos. Jenže potom přišla na řadu ta obří porce hranolek a cibulových kroužků, odhadem 2,5 kilogramu, a problém byl na světě,“ sdělil.

Hranolky se totiž podle něj nedají jíst příliš rychle, jsou hodně žvýkavé a dusivé. „Sníst jsem je všechny sice zvládl, ale zabralo mi to celý zbytek časového limitu, takže na kukuřici a zeleninovou oblohu už nezbyl čas,“ řekl.


Autor: Jan Puci

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru