Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Vzdělávání a práce na školní zahradě má pro žáky zásadní pozitivní význam: otevírá dětem zcela nový svět učení, poznávání rostlin a přírodních procesů, umožňuje ocenit přírodu jako celek, podporuje pozitivní změnu stravovacích návyků, zvyšuje koncentraci a představivost, rozvíjí sociální dovednosti, estetiku, zvyšuje sebevědomí a dává dětem pocit hrdosti na svůj úspěch. 

„Vzdělávání dětí na školní zahradě je nedílnou součástí kritérií celoškolního programu Skutečně zdravá škola. Je to velmi oblíbená aktivita, do které se zapojují i ty nejmenší dětí v mateřských školách,“ vysvětluje Tom Václavík, ředitel programu.

„Zveme všechny rodiče, přátele školy i širší školní komunitu, aby s námi oslavili 30. výročí založení školy a s ním i slavnostní otevření naší nové jedlé školní zahrady. Její vznik je součástí naší dlouhodobé koncepce „Zelená Chlupovka“, podporující co nejčastější pobyt dětí venku. Pro všechny příchozí budou připraveny zábavné úkoly a hry, představíme vám naši meteorologickou stanici, těšit se můžete na ukázky odchytu a určování bezobratlých a mnoho dalšího. Návštěvníky čeká také záhonkové puzzle a kvíz. Kromě toho budou moci návštěvníci zahrady ochutnat dobroty připravené dětmi a naše první výpěstky. Ochutnávky ze zdravého sortimentu zajistí i společnost Lidl. Současně s otevřením jedlé zahrady budou mít účastníci také možnost zapojit se během odpoledne do akce Run and Help, zasportovat si, koupit si výtvarná díla a občerstvení z dílen starších dětí a finančně tak podpořit dvě handicapované dívky,“ říká ředitelka školy ve Fingerově ulici Zuzana Majstrová.

„Otevření jedlé školní zahrady u Základní školy profesora Otokara Chlupa nás nesmírně těší. Jedná se o velkou sídlištní školu, která doposud postrádala téměř jakékoliv úpravy školní zahrady. Do grantové výzvy se ale přihlásila s rozsáhlou a detailní studií, jak okolí své školy zvelebit a poskytnout dětem příjemné prostředí i v horkých letních dnech. Péče a preciznost s jakou byla tato studie vypracována nás utvrdila v tom, že si tato základní škola naši podporu opravdu zaslouží. Jsme velice rádi, že i v rámci velkoměsta lze vytvořit oázu klidu, která dětem poskytne jak edukační prostor, tak příjemné prostředí pro letní měsíce,“ uvádí mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.Autor: Cen

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru