Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Vzdělávání a práce na školní zahradě má pro žáky zásadní pozitivní význam: otevírá dětem zcela nový svět učení, poznávání rostlin a přírodních procesů, umožňuje ocenit přírodu jako celek, podporuje pozitivní změnu stravovacích návyků, zvyšuje koncentraci a představivost, rozvíjí sociální dovednosti, estetiku, zvyšuje sebevědomí a dává dětem pocit hrdosti na svůj úspěch. 

„Vzdělávání dětí na školní zahradě je nedílnou součástí kritérií celoškolního programu Skutečně zdravá škola. Je to velmi oblíbená aktivita, do které se zapojují i ty nejmenší dětí v mateřských školách,“ vysvětluje Tom Václavík, ředitel programu.

„Zveme všechny rodiče, přátele školy i širší školní komunitu, aby s námi oslavili 30. výročí založení školy a s ním i slavnostní otevření naší nové jedlé školní zahrady. Její vznik je součástí naší dlouhodobé koncepce „Zelená Chlupovka“, podporující co nejčastější pobyt dětí venku. Pro všechny příchozí budou připraveny zábavné úkoly a hry, představíme vám naši meteorologickou stanici, těšit se můžete na ukázky odchytu a určování bezobratlých a mnoho dalšího. Návštěvníky čeká také záhonkové puzzle a kvíz. Kromě toho budou moci návštěvníci zahrady ochutnat dobroty připravené dětmi a naše první výpěstky. Ochutnávky ze zdravého sortimentu zajistí i společnost Lidl. Současně s otevřením jedlé zahrady budou mít účastníci také možnost zapojit se během odpoledne do akce Run and Help, zasportovat si, koupit si výtvarná díla a občerstvení z dílen starších dětí a finančně tak podpořit dvě handicapované dívky,“ říká ředitelka školy ve Fingerově ulici Zuzana Majstrová.

„Otevření jedlé školní zahrady u Základní školy profesora Otokara Chlupa nás nesmírně těší. Jedná se o velkou sídlištní školu, která doposud postrádala téměř jakékoliv úpravy školní zahrady. Do grantové výzvy se ale přihlásila s rozsáhlou a detailní studií, jak okolí své školy zvelebit a poskytnout dětem příjemné prostředí i v horkých letních dnech. Péče a preciznost s jakou byla tato studie vypracována nás utvrdila v tom, že si tato základní škola naši podporu opravdu zaslouží. Jsme velice rádi, že i v rámci velkoměsta lze vytvořit oázu klidu, která dětem poskytne jak edukační prostor, tak příjemné prostředí pro letní měsíce,“ uvádí mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.Autor: Cen

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Dnes v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

Včera ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

22. září 2023 v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

22. září 2023 v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

22. září 2023 v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

22. září 2023 v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Další články
Nahoru