dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Čtyři fungující tramvajové linky, metro bude jezdit déle
Ilustrační foto: Ropid

Čtyři fungující tramvajové linky, metro bude jezdit déle

V Praze se po mnohahodinovém výpadku zaviněném ledovkou ve zkušebním provozu v 15 hodin rozjely první tramvaje. Nejříve linka číslo 9, později další. V 19 hodin se podařilo obnovit provoz na tramvajových linkách číslo 3, 9, 12 a 18. 

Metro až do 1:30

V souvislosti s problémy v pražské dopravě prodlužuje dopravní podnik provozní dobu všech linek metra. Poslední soupravy vyjedou na svou trasu až ve středu v půl druhé ráno.

Ještě dopoledne zůstávala v ulicích stát asi stovka tramvají. Dopravní podnik je postupně odtahuje do vozoven.

Cestující v ulicích a na sociálních sítích ale celý den diskutovali o tom, že informací mají málo. Hlavně po ránu na zastávkách informace zcela chyběly. „Zastávky objíždějí tři skupiny dispečerů, kteří tam informace dávají," vysvětlil dopoledne mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Informace znějí z rozhlasu ve stanicích metra. Například na Dejvické, kterou pro cestu z letiště používají cizinci jedoucí do centra, byly ale jenom v češtině. Po 13:30 nasadil podnik necelou padesátku informátorů.

Cestující si stěžovali i na dlouhé intervaly náhradních autobusů. Na autobusy na mnoha místech čekali dvacet minut, někde i hodinu, a proto byly přeplněné. Část lidí proto raději dojela k nejbližší stanici metra autem, nebo vyrazila pěšky.

Lidé, kteří se při ranní cestě nemusejí spoléhat na tramvaje, se do práce dostali většinou včas. Vagony metra ale byly plnější než obvykle.

Objevily se také stížnosti cestujících na přísnost revizorů, kteří pokutovali i v případě, že kvůli delší době cestování lidem skončila časová jízdenka.


Další články
Nahoru