Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Jedenáctý ročník Knihománie startuje v listopadu

Knihománie je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách. Letošní nabídka 11. ročníku přináší 28 novinek od 21 nakladatelů. Z nich si mohou čtenáři vybírat od 1. listopadu až do 24. prosince letošního roku v téměř 300 knihkupectvích po celé České republice.

I tentokrát jsou v nabídce zajímavé tituly různých žánrů české i světové literatury – thrillery, historické romány, životní osudy, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti. 

I letos zákazníci obdrží ke každé zakoupené knize dárek – knihu 365 křížovek,  osmisměrek s rébusů a u vybraných knihkupců navíc ještě poukázku v hodnotě 50 korun na další nákup.

Ladislav Špaček: ETIKETA STOLOVÁNÍ
Dárková a graficky krásně zpracovaná kniha o etiketě při stolování. Jak správně prostřít stůl? Jak rozsadit hosty? Nebo kdy a jak používat ubrousek? Kromě praktických tipů Ladislav Špaček ve své knize přináší i recepty deseti hvězd českého gastronomického nebe.
599 Kč, 368 stran, UNIVERSUM

Lukáš Csicsely: JÁGR, LEGENDA
Zajímavý komiks je na jedné straně příběhem legendárního hokejisty od jeho narození až po konec angažmá v Pittsburgu, ale také akčním vyprávěním o rytíři, který nosí místo brnění hokejovou výzbroj a jeho cesta nevede za svatým grálem, ale Stanley Cupem.
498 Kč, 160 stran, 65. POLE

David Hecl, Martin Moravec: MLUVÍ K VÁM KAPITÁN
Dámy a pánové, připoutejte se, čeká vás opravdový zážitek! David Hecl se jako první Čech stal kapitánem největšího dopravního letadla světa a v nové knize odpovídá na všechno, co vás kdy o létání napadlo. Proč se nebát turbulencí? Mají piloti rádi potlesk? A proč se na toaletách nesmí provozovat sex?
359 Kč, 312 stran, MARTIN MORAVEC

Robert Lacey: WILLIAM A HARRY: BITVA BRATRŮ
Odborník na královskou rodinu a autor mnoha úspěšných knižních titulů Robert Lacey svou zasvěcenou sondou do rozkolu mezi oběma bratry dokáže všechny vyvést z omylu. Za důvody roztržky mezi sourozenci, kteří si bývali tak blízcí, se vrací do doby jejich dětství a dospívání. Rozebírá důsledky toho, jak na chlapce působilo vědomí, že jeden z nich bude králem, kdežto druhý jen věčným náhradníkem.
399 Kč, 482 stran, PRÁH

Julia Quinnová: BRIDGERTONOVI (1–3) – KOMPLET
Přeneste se na elegantní plesy, seznamte se s pohlednými aristokraty a poslechněte si nejžhavější klepy! Bridgertonovi jsou romantická série Julie Quinnové, která se odehrává v Londýně na začátku 19. století a je plná jiskřivého humoru!
V tomto boxu najdete první tři díly bestsellerové série.
699 Kč, 944 stran, IKAR

Milan Degen, Zdeněk Chlopčík, Jitka Škápíková: TANEC JE VÁŠEŇ
Výpravná obrazová publikace zachycuje dějiny tance od dávné historie, zaznamenané na pravěkých jeskynních malbách, přes putování po hradech a zámcích i venkovských slavnostech a hospodách až po společné tance ve 20. století a tradici plesových sezon.
399 Kč, 208 stran, UNIVERSUM

Jiří Walker Procházka, David Ondříček: ZÁTOPEK
Emil Zátopek byl bezesporu vynikající sportovec, ale román ukazuje i běžcovy temnější stránky. Kniha vznikla na motivy scénáře filmu, který bude Česko reprezentovat na Oscarech!
299 Kč, 244 stran, BRÁNA

Roman Vaněk, Jana Vaňková: JEDNODUŠE A DOKONALE – RYBY, DRŮBEŽ, ZVĚŘINA
Čerstvá voňavá kuchařka, za kterou stojí autor kuchařských bestsellerů Roman Vaněk s manželkou Janou a jejich týmem předních českých šéfkuchařů – lektorů Pražského kulinářského institutu. Kniha doplňuje veleúspěšnou řadu kuchařek Jednoduše a dokonale, které patří mezi nejprodávanější na trhu. Recepty z běžně dostupných surovin za rozumnou cenu jsou v knize detailně popsané osvědčeným způsobem „krok za krokem“.
359 Kč, 96 stran, PRAKUL

Zdeněk Pohlreich: NA GRILU
„Každá správná grilovací párty je neodmyslitelně spojená hlavně s masem a i v naší knize ho najdete hojně. Nabízí ale i recepty, které reflektují probíhající změnu životního stylu. Není totiž pochyb o tom, že lidé začínají jíst jídla lehčí a lépe stravitelná.“
599 Kč, 272 stran, SEVRUGA

Andy Weir: SPASITEL
Nové vesmírné dobrodružství od autora bestselleru Marťan je opět nabité vědeckými zajímavostmi a humorem, takže vám stránky mizí pod rukama, jako by je pohlcovala černá díra…
499 Kč, 464 stran, LASER

Paula Hawkins: POMALU HOŘÍCÍ OHEŇ
Jeden zavražděný mladík a tři ženy, které ho znaly. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k němu cítily…
Novinka od autorky fenomenální Dívky ve vlaku.
399 Kč, 304 stran, IKAR

Daniel Cole: IMITÁTOR
Zbrusu nový thriller začíná děsivou scénou, kdy se ukáže, že podivná socha v parku ve skutečnosti není socha, nýbrž zmrzlé tělo. A krátce na to vyjde najevo, že to nebyl ojedinělý případ, nýbrž práce zvráceného sériového vraha! Novinku od autora bestselleru Hadrový panák si nesmí nechat ujít žádný čtenář napínavých knih!
399 Kč, 336 stran, KALIBR

C. J. Tudor: UPÁLENÉ
Britská spisovatelka C. J. Tudor nás každý podzim překvapí novým mrazivým čtením. A Upálené mají téměř hororový nádech! Příběh nás zavede na malé město, kde před staletími došlo k děsivému činu – a zlo teď ožívá znovu! Upálené dívky dodnes straší v místní kapli. Komu se zjeví, toho nečeká nic dobrého…
399 Kč, 408 stran, KALIBR

Dirk Husemann: DOBRODRUH Z PAŘÍŽE
Paříž 1851. V továrně na romány Alexandra Dumase píše čtyřicet zaměstnanců pokračování Tří mušketýrů a Hraběte Monte Christa. V nejnovějším díle je však mezi řádky něco shnilého, protože je prošpikované státním tajemstvím. Dumas musí zachránit svou pověst!
449 Kč, 392 stran, BRÁNA

Michaela Grünigová: RODINNÝ HOTEL
Rodina berlínského hoteliéra má velké plány: konkurovat slavnému Grand Hotelu. Jenže jak berlínskou smetánku v roce 1912 přesvědčit, aby změnila cíl svých oblíbených vycházek? Naštěstí je tady majitelova energická dcera Elisabeth, která všem dokáže svůj obchodní talent…
459 Kč, 424 stran, IKAR

Anthony Ryan: ČERNÁ PÍSEŇ
Jediný, kdo může zabránit zkáze a smrti, je legendární Vélin Al Sorna, jenže v bitvách se mění v neporazitelný vraždící stroj, který své nepřátele likviduje bez slitování. Vélin se obává, že se z něj stává netvor. Na konci spletitého děje plného překvapení a akce dochází k závěrečnému souboji mezi tygrem a vlkem.
459 Kč, 600 stran, HOST

Jennifer Robson: ŠATY PRO KRÁLOVNU
Po její babičce jí zbyla jediná věc: nádherná souprava vyšívaných květů, které připomínají svatební šaty královny Alžběty II. Kde k nim babička přišla? Heather se vydává na stopu starého rodinného tajemství a odhaluje nečekaný příběh o přátelství v nelehké době.
399 Kč, 368 stran, MOBA

Magda Knedler: MÉ PŘÍTELKYNĚ Z REVENSBRÜCKU
Ve světě, kde je smrt jedinou nadějí, vás může zachránit pouze přátelství. V koncentračním táboře obehnaném ostnatými dráty vznikají mezi ženami pevná pouta. Pevnější než táborové zdi. Silnější než brutální údery.
399 Kč, 432 stran, KONTRAST

Dominik Landsman: KARANTÉNA S MODERNÍM FOTREM
To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku  netopýra na loupačku a za pár měsíců na opačné straně zeměkoule jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás…
299 Kč, 208 stran, IKAR

Táňa Keleová-Vasilková: ZRCADLO
Helena s Vladem žijí v obyčejném manželství. Bez větších konfliktů, ale i bez potřebné jiskry, která by mu dávala laskavost a hřejivost. A tak zatímco se Vlado věnuje ve volném čase svému hobby, ona bloudí po internetu a sní… o tom, jak by mohli žít, jak nebýt jen spolubydlící. Naštěstí má tento manželský pár dceru, která jim nevědomky nastaví zrcadlo…
329 Kč, 192 stran, NOXI

Theo Addair, Martina D. Antonín, Alžběta Bílková, Radek Blažek, Hugo Hartman, Eva a Klára Pospíšilovy, Karolína Skácelová, Sára Vůchová, Michael Walter, Sam Xabbyssus, Lucie Zelinková: VŠECHNY BARVY DUHY
11 českých autorů, 11 příběhů o hledání vlastní identity, lásky a místa ve společnosti. Stejně jako má duha obrovské množství barev, v této knize najdete pestrý výběr povídek od temných přes hořkosladké až po sladce zamilované…
349 Kč, 248 stran, YOLI

Vojtěch Matocha: PRAŠINA
Prašina je tajuplné místo, tajemný ostrov uprostřed zářící Prahy. A v téhle strašidelné čtvrti pátrají Jirka a En po tajemství, které může změnit svět.
Box obsahuje všechny tři díly knižního fenoménu.
999 Kč, 788 stran, PASEKA

Ladislav Špaček: DĚDEČKU, VYPRÁVĚJ O ČESKU
Viktorka a dědeček se tentokrát vydávají na zábavně naučnou pouť po naší vlasti. Vydejte se s nimi na Karlštejn, do Ostravy nebo do Českého ráje. A poznejte významné události s těmito místy spojené.
359 Kč, 200 stran, PIKOLA

S. Havelka, K. Ladislav, H. a J. Lamkovi, J. Poborák, L. Štíplová, J. Němeček: FAMÓZNÍ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU
Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa. Kdo by je neznal! Jejich příběhy jsou plné dobrodružství, napětí, humoru a především kamarádství. Již dvacátá velká kniha této oblíbené edice obsahuje příběhy z čísel 363 až 380 z roku 2004.
475 Kč, 192 stran, ČTYŘLÍSTEK

Jean de La Fontaine: LA FONTAINOVY BAJKY
Ilustrace: Alexandre Honoré
Znáte bajky O lišce a čápu nebo O lišce a vráně? K 400. výročí narození spisovatele a básníka Jeana de La Fontaina vychází výpravné vydání jeho slavných bajek, jež svými ilustracemi doprovodil Alexandre Honoré a do českého jazyka volně přebásnil Robin Král.
399 Kč, 128 stran, PIKOLA

Julius Lukeš: EXOToulky SVĚTEM
Vydejte se s autorem na výstřední putování světem. Julius Lukeš podává své divoké zážitky z poloviny zeměkoule vtipně i syrově, nekorektně i odlehčeně. Snaží se nahlédnout pod pokličku národům, krajinám a historickým souvislostem. Zkrátka porozumět. Ne vždy se mu to daří. Občas mu při tom jde i o krk.
349 Kč, 264 stran, ŠULC-ŠVARC

Janek Sedlář, Lucie Sedlářová: ŽÍT LEHCE
Lucie a Janek Sedlářovi si plní sen -  společně s dětmi cestují starým obytným autem po zapadlých, ale dechberoucích krajích naší země a hledají svůj vysněný pozemek. Při tomto putování navštěvují zajímavé lidi, kteří žijí udržitelným způsobem života, respektují sebe, ostatní i matku Zemi. Nahlédněte spolu s nimi do lidských srdcí i domovů.
488 Kč, 360 stran, JOTA

Herbert Slavík & kolektiv autorů: NAŠE LÉTO & VODA & LODĚ
V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren. Desítky textů, rozhovorů, vzpomínek a fotografií slavných autorů se zaměřují na typické fenomény spojené s vodáctvím.
699 Kč, 264 stran, WWA PhotoAutor: TZ, red

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Století mučedníků. Výstava představí křesťany, kteří se stali obětmi totalitních režimů

21. září 2022 v 09:58

V pátek 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské...

Kreslířka Bára z Nikolajky představí svůj nový projekt Barbora Sika

21. září 2022 v 09:44

Výrazná kreslířka Bára z Nikolajky představí na letošní výstavě Designblok svůj nový projekt Barbora Sika. Svou kolekci abstraktních maleb CirkLES uvede společně s nábytkářským duem BUDU. Instalace s mottem „Je to jen o úhlu pohledu“ oslaví svou vernisáž...

Musica Dolce Vita ve Vysočanech

20. září 2022 v 18:38

Cyklus koncertů komorní hudby pokračuje v obřadní síni vysočanské radnice ve čtvrtek 22. září vystoupením souboru Musica Dolce Vita.

Midi Lidi a Letní kapela zahrají zdarma na závěr Landscape festivalu

20. září 2022 v 09:15

Landscape festival připravil na závěr letošního ročníku koncert dvou vynikajících kapel. V prostoru Nákladového nádraží Žižkov, kde má festival hlavní expozici, vystoupí 20. září od 19 hodin kultovní Midi Lidi a Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem. 

Vernisáž umělecké instalace: Dvě barevná vychýlení – Štěpán Málek

20. září 2022 v 08:33

Projekt Štěpána Málka Dvě vychýlení v barvě situovaný na podesty schodiště před Volnočasovým centrem H55 v Hloubětíně je inspirován kouzlem pohledového betonu, betonu jako materiálu, který nemusí být jen čímsi strohým a industriálním.

Dny Prahy 15: Multikulturní festival Pestrá Praha 15

19. září 2022 ve 21:53

V areálu Galerie Golf Hostivař se ve čtvrtek 22. září koná festival Pestrá Praha 15.

Koncert: Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

19. září 2022 v 18:06

V pátek 30. září vás čeká páteční odpoledne plné muziky u rozhledny Doubravka.

NO NAME vystoupí v Hostivaři

19. září 2022 v 17:16

Praha 15 ve spolupráci s Galerií Golf Hostivař a uměleckou agenturou ZV zvou na koncert slovenské skupiny NO NAME

Koncert pro Motýlek

18. září 2022 v 10:34

Praha 14 zve na koncert pro Motýlek. V úterý 20. září od 18:30 hodin v Kulturním domě v Kyjích zazní nejznámější české a světové operní a operetní árie.

Výstava obrazů od umělců s mentálním postižením v Sovových mlýnech

18. září 2022 v 09:27

Každý může být umělcem. To je podtitul celorepublikové výtvarné soutěže pro výtvarně nadané lidi s mentálním postižením. Mimořádnou výstavu přihlášených uměleckých děl chystá od 20. září Museum Kampa.

SMOKIE revival a INA HANY BANY na Střeleckém ostrově

18. září 2022 v 08:39

V sobotu 24. září od 15 hodin se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert profesionálních kapel SMOKIE revival a INA HANY BANY. Těšit se můžete na nejslavnější hity od anglické hudební skupiny, která byla založena v roce 1965 a která byla populární zejména v 70. letech minulého...

Odkaz. Linda Straub inscenuje vlastní pohřeb

18. září 2022 v 08:31

Spielraum Kollektiv se ve své novince Odkaz věnuje tématu čekání na smrt a toho, co po člověku zůstane. Autorku konceptu a performerku Lindu Straub inspiruje její devadesátiletá babička a rozhovory s ní. Rozhodla se ale inscenovat svůj vlastní pohřeb… Odkaz bude mít festivalovou premiéru...

Další články
Nahoru