dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Jedenáctiletá Kanaďanka jezdí po světě a zpívá národní hymny. Zastavila se i v Praze
Capri Everitt zpívá českou národní hymnu. Foto: archiv

Jedenáctiletá Kanaďanka jezdí po světě a zpívá národní hymny. Zastavila se i v Praze

Talentovaná jedenáctiletá zpěvačka, vítězka American Protege International Music Competition, Capri Everitt z Kanady, zavítala do Prahy, aby zde v rámci svého charitativního turné Around the World In 80 Anthems zazpívala českou národní hymnu a podpořila tak SOS dětské vesničky.

Capri Everitt procestovala na svém charitativním turné od loňského prosince už přes padesátku zemí. Po několika vystoupeních v zemích Beneluxu zamířila včera do České republiky, a Praha se tak stala její 57. zastávkou.

Ve všech zemích Capri zpívá národní hymnu, často za doprovodu dětí z SOS dětských vesniček. „Ne všechny děti na světě znají západní popové ikony a jejich písničky, ale každý se ve škole učí svou hymnu,“ vysvětluje Capri, proč si na sebe vzala nelehký úkol naučit se 80 písní ve 41 různých jazycích a porozumět jejich významu. Cílem devítiměsíčního turné je získat milion dolarů pro SOS dětské vesničky.

Capri včera dopoledne zazpívala českou hymnu na ZŠ Tusarova v Praze 7. Tato škola byla vybrána, protože zde probíhá unikátní preventivní program SOS dětských vesniček s názvem Tak snadno se to nepozná. Cílem tohoto projektu je upozorňovat děti i dospělé na problematiku ohrožených dětí a zároveň poskytovat praktickou pomoc, co dělat, kam se obrátit a jak reagovat, pokud se se sami v jakékoli podobě s násilím setkají.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru