dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Jedenáctiletá Kanaďanka jezdí po světě a zpívá národní hymny. Zastavila se i v Praze
Capri Everitt zpívá českou národní hymnu. Foto: archiv

Jedenáctiletá Kanaďanka jezdí po světě a zpívá národní hymny. Zastavila se i v Praze

Talentovaná jedenáctiletá zpěvačka, vítězka American Protege International Music Competition, Capri Everitt z Kanady, zavítala do Prahy, aby zde v rámci svého charitativního turné Around the World In 80 Anthems zazpívala českou národní hymnu a podpořila tak SOS dětské vesničky.

Capri Everitt procestovala na svém charitativním turné od loňského prosince už přes padesátku zemí. Po několika vystoupeních v zemích Beneluxu zamířila včera do České republiky, a Praha se tak stala její 57. zastávkou.

Ve všech zemích Capri zpívá národní hymnu, často za doprovodu dětí z SOS dětských vesniček. „Ne všechny děti na světě znají západní popové ikony a jejich písničky, ale každý se ve škole učí svou hymnu,“ vysvětluje Capri, proč si na sebe vzala nelehký úkol naučit se 80 písní ve 41 různých jazycích a porozumět jejich významu. Cílem devítiměsíčního turné je získat milion dolarů pro SOS dětské vesničky.

Capri včera dopoledne zazpívala českou hymnu na ZŠ Tusarova v Praze 7. Tato škola byla vybrána, protože zde probíhá unikátní preventivní program SOS dětských vesniček s názvem Tak snadno se to nepozná. Cílem tohoto projektu je upozorňovat děti i dospělé na problematiku ohrožených dětí a zároveň poskytovat praktickou pomoc, co dělat, kam se obrátit a jak reagovat, pokud se se sami v jakékoli podobě s násilím setkají.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru