dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C

Jedenáct pražských ulic dostalo nové pojmenování

V devíti případech se jedná o ulice zcela nové, jedna ulice již delší dobu existuje a je navrhována k pojmenování zejména z orientačních důvodů a v jednom případě je pojmenováno prodloužení komunikace.

Praha 5
U Trezorky – Návrh na pojmenování této ulice byl předložen z podnětu společnosti Penta Investments z důvodu dokončení administrativní budovy. Společnost navrhla i alternativní názvy jako Na vrtuli, V kokpitu a další, které místopisná komise nepodpořila. Naopak podpořila návrh občanů, kteří mají vztah k dané lokalitě (bydlí zde, nebo jde o bývalé zaměstnance závodu Motorlet, na jehož místě nová budova a komunikace vznikly).
 
Praha 8
Vysočanská – Jde o prodloužení ulice Vysočanská na rozhraní Střížkova a Libně, pojmenováno bylo z důvodu zařazení do sítě komunikací 1. třídy.
 
Praha 12
Beránecká – Návrh podal místní občan z důvodu zlepšení orientace v této lokalitě s tím, že se jedná o všeobecně užívaný a známý název. Komunikace umožňuje mj. přístup k zastávce autobusů MHD.
 
Praha 13
Laurinova, Waldesova, Kecova, Bekova, Hynka Puce, Františka Janečka, Šustalova – Návrh na pojmenování nových ulic na území Městské části Praha 13, k.ú. Stodůlky vznikl z podnětu firmy N.J.B. Real z důvodu zahájení prodeje rodinných domů v této lokalitě. Názvy vznikly ve spolupráci firmy a místopisné komise v návaznosti na systém pojmenování, který zde byl ve spolupráci s městskou částí zaveden, a sice pojmenovávat zdejší ulice po představitelích technického pokroku. V případě názvu Hynka Puce byl zvolen delší tvar namísto kratšího Pucova, protože v Praze je již ulice Pučova a je pravděpodobné, že by docházelo k záměnám.
 
Praha 15
Hálův statek – Návrh na pojmenování nové ulice na katastrálním území Hostivař navrhla společnost Hostivařské zahrady z důvodu dokončování souboru bytových domů. Název podpořila městská část i místopisná komise.


Další krátké zprávy
Nahoru