dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Jeden za rodinu, druhá za gaye. Vedení Prahy si rozdělilo podporu pochodů
Při loňském pochodu hrdosti bylo pořádně horko. Foto: Jan Puci

Jeden za rodinu, druhá za gaye. Vedení Prahy si rozdělilo podporu pochodů

V sobotu dopoledne se uskuteční v centru Prahy 2 rozdílné pochody, které od sebe bude v jeden moment dělit jen pár desítek metrů. Větší a masivnější bude vyvrcholením festivalu Prague Pride, druhý se postaví „agresivnímu prosazování homosexuálního životního stylu jako zcela rovnocennému tradičním svazkům“. První akci podpoří tradičně aktivní účastí pražská primátorka Adriana Krnáčová, druhou lidovec Jan Wolf, který je kolegou Krnáčové v radě hl. m. Prahy.

Vyvrcholením týdenního programu festivalu Prague Pride, který je zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematik u bude zítřejší průvod Prahou.

Účastníci a účastnice se začnou řadit v poledne na Václavském náměstí, v 13 hodin průvod vyjde přes ulici Na Příkopě, Revoluční, po Dvořákově nábřeží přes Čechův most a po schodech na Letnou. Pořadatelé ohlásili magistrátu účast 10 tisíc lidí.

Ve 14 hodin vyrazí z Ovocného trhu centrem Starého města na Kampu průvod v rámci akce Den pro rodinu. Smyslem akce je podle organizátorů upozornit na „nedoceněnou roli rodiny, která je základem zdravého a prosperujícího národa.“

Na webu Dne pro rodinu je avizováno, že pochodu se zúčastní studenti na segwayích. Je to tak trochu paradox, protože od začátku srpna platí v centru Prahy zákaz provozu těchto vozítek.

Pokuty však nikomu nehrozí, protože metropole ještě nerozmístila do ulic zákazové značky a v následujících týdnech se k tomu ani nechystá. Magistrát avizuje, že v průběhu září.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru