dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražská kultura

Jeden svět. Festival ukáže filmy o domově, Ukrajině i migrantech

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se koná v Praze od 7. do 16. března.

Festival se letos zaměří na dvě hlavní témata, která pálí Evropu. Prostřednictvím dokumentárních filmů i debat představí velmi komplexně problém migrace – od útěku z válečné zóny, přes čekání na azyl až po integraci.

Současné dění na Ukrajině festival ukáže z ukrajinské i ruské strany konfliktu; očima vojáků, obyčejných lidí i pozůstalých.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými a anglickými titulky s výjimkou projekcí Jeden svět dětem (8–12 let), které jsou do češtiny nadabovány.

Vstupenky na projekce se začátkem do 17 hodin (včetně) pořídíte za snížených 70 Kč, a to i o víkendu. Vstupenky na pozdější projekce stojí 90 Kč.

Většina kin je bezbariérových, podrobnosti o bezbariérovém přístupu do jednotlivých kin najdete zde.

Dětský koutek pro děti od 2 do 6 let najdete v kině Světozor pod obchodem Terryho ponožky. Bude otevřen od 8. do 16. března, ve všední dny od 15:30 do 19:30 hodin, o víkendu od 13:00 od 19:30. O vaše ratolesti se vzorně postará personál ze školky Člověka v tísni a vy si můžete bez obav užít svůj film.

Program kin najdete zde.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru