Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Jeden člověk zemřel při požáru bytu v Nuslích
Zásah hasičů v nuselském bytě. Foto: HZS Praha

Jeden člověk zemřel při požáru bytu v Nuslích

Při požáru bytu v Nuslích dnes nad ránem zemřel jeden člověk, šest desítek lidí muselo být evakuováno. Škoda je odhadem milion korun, příčinu požáru budou zjišťovat záchranáři. Informovali o tom hasiči a záchranáři.

Sedmnáct minut po čtvrté hodině byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen požár bytu v nuselské ulici Nezamyslova. Po příjezdu jednotek z centrální a krčské stanice bylo zjištěno, že se jedná o požár bytu v plném rozsahu, na který byl nasazen jeden vodní proud.

Požár se podařilo lokalizovat dvě minuty po páté hodině. „Z objektu bylo vnitřkem budovy i pomocí výškové techniky zachráněno 28 osob, z toho tři děti, dále jedna kočka a 34 osob bylo evakuovaných, uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

„Pouze jedna pětašedesátiletá žena měla zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého a bylo nutné ji převést do zdravotnického zařízení,“ informovali na twitteru záchranáři. „Jedna osoba na místě bohužel zemřela,“ doplnili.

Po šesté hodině se nájemníci mohli vrátit do svých bytů. „Příčina požáru bude předmětem došetření,“ dodala Suchánská. První vyšetřování bylo dnes ráno, ale to se příčinu nepodařilo zjistit, další bude následovat dnes odpoledne. 


Autor: puc

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru