Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jeden člověk zemřel při požáru bytu v Nuslích
Zásah hasičů v nuselském bytě. Foto: HZS Praha

Jeden člověk zemřel při požáru bytu v Nuslích

Při požáru bytu v Nuslích dnes nad ránem zemřel jeden člověk, šest desítek lidí muselo být evakuováno. Škoda je odhadem milion korun, příčinu požáru budou zjišťovat záchranáři. Informovali o tom hasiči a záchranáři.

Sedmnáct minut po čtvrté hodině byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen požár bytu v nuselské ulici Nezamyslova. Po příjezdu jednotek z centrální a krčské stanice bylo zjištěno, že se jedná o požár bytu v plném rozsahu, na který byl nasazen jeden vodní proud.

Požár se podařilo lokalizovat dvě minuty po páté hodině. „Z objektu bylo vnitřkem budovy i pomocí výškové techniky zachráněno 28 osob, z toho tři děti, dále jedna kočka a 34 osob bylo evakuovaných, uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

„Pouze jedna pětašedesátiletá žena měla zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého a bylo nutné ji převést do zdravotnického zařízení,“ informovali na twitteru záchranáři. „Jedna osoba na místě bohužel zemřela,“ doplnili.

Po šesté hodině se nájemníci mohli vrátit do svých bytů. „Příčina požáru bude předmětem došetření,“ dodala Suchánská. První vyšetřování bylo dnes ráno, ale to se příčinu nepodařilo zjistit, další bude následovat dnes odpoledne. 


Autor: puc

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru