Je strom na Malostranském náměstí v ohrožení? Vznikla petice za jeho záchranu
28. září 2014 13:09
„Jsme velice rádi, že sen se stává skutečností a z Malostranského náměstí snad brzy zmizí auta a nahradí je lidé,“ uvádí petiční výbor v čele s Kateřinou Jacques. „Lidé ze sdružení LES Nezávislí Piráti se podíleli na vzniku a šíření petice za zrušení parkoviště,“ dodává.
Iniciátoři petice za záchranu stromu vítají vyhlášení ideové soutěže, vítězi gratulují, rádi by ale pokračovali ve veřejné diskusi nad vítězným ideovým záměrem.
„Ptáme se, zda si lidé přejí, aby byl do vybraného návrhu zapracován strom, který uprostřed parkoviště srdnatě po léta přežívá a kupodivu prospívá,“ dodávají. Chtěli by zastavit „zvuk motorové pily proti jedinému stromu na náměstí“.

Přidejte si nás na domovskou