dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C

Je s podivem, že mu až dosud tato veřejná prohlášení procházela bez většího povšimnutí. Jeho rétorika mi evokuje 20. a 30. léta minulého století a zároveň mě děsí při představě, že činy tehdejších politiků nakonec vyústily do Křišťálových nocí

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6, podal trestní oznámení na Tomia Okamuru pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

Podezřelý veřejně prohlašuje a konsistentně šíří slovem, písmem, veřejně přístupnou počítačovou sítí, tiskem nebo prostřednictvím billboardů islamofobní projevy.

„Z mé strany se v žádném případě nejedná o předvolební tah, protože v těchto volbách nekandiduji. Že pan Okamura akcentuje své protiislámské výroky v souvislosti s jeho kampaní pro mne ale není důvod, abych takové jednání přehlížel. Je s podivem, že mu až dosud tato veřejná prohlášení procházela bez většího povšimnutí,“ říká starosta Ondřej Kolář.

Dle podavatele Ondřeje Koláře Tomio Okamura svým jednáním prezentuje a podněcuje nenávist vůči skupině osob, která je v naší zemi menšinou, ale rovněž i oprávněnou součástí a která sama o sobě je menšinou umírněnou, která se jednoznačně vymezuje i veřejně vůči terorismu, nelze ji tedy s terorismem legálně a legitimně spojovat, natož pak veřejně.

„Jeho rétorika mi evokuje 20. a 30. léta minulého století a zároveň mě děsí při představě, že činy tehdejších politiků nakonec vyústily do Křišťálových nocí a dalších, ještě mnohem horších událostí. Teď pan Okamura začíná s muslimy, kdo další přijde na řadu? Budou to invalidé, nebo Romové?“, ptá se Ondřej Kolář a dodává: „Demokracie rozhodně neznamená, že někdo může veřejně poškozovat práva ostatních.“

Trestní oznámení dnes bylo doručeno na podatelnu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Tisková zpráva MČ Praha 6

Názory uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce 


Další krátké zprávy
Nahoru