Dnes Pátek - oblacno 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze
V den rozdávání vysvědčení se pravidelně zvyšuje počet případů opilých žáků. Foto: MP Praha

Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze

Pro některé žáky a studenty je rozdávání vysvědčení důvodem k alkoholové oslavě začínajících prázdnin. Jak potvrzuje středeční zkušenost pražských strážníků, ani letošek nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Ve středu odpoledne našel v Kyjích na nádraží muž ležícího mladíka, který těžce dýchal a nebyl schopen komunikovat s okolím. Strážníci ho našli na nástupišti.

Sdělil jim, že „měl jen jedno pivo“, nicméně dechová zkouška ukázala hodnotu 2,15 promile. Šestnáctiletý mladík následně uvedl, že užívá antidepresiva a přiznal více vypitých jedenáct stupňových piv. Popíjet prý začal už dopoledne, což ho unavilo natolik, že na nádraží usnul.

Jak si alkohol sehnal, odmítl sdělit, přeci není „práskač“. Pro syna si pak přijela matka a ta hlídce sdělila, že vysvědčení, které veze domů, není právě pěkné, protože z jednoho předmětu propadl.

„Ve dvě ráno našla pro změnu hlídka strážníků na chodníku v Londýnské ulici sedět chlapce s lahví tvrdého alkoholu v ruce. Láhev byla z poloviny prázdná,“ popsala další případ mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Čtrnáctiletý mladík řekl, že se cítí dobře a ochotně se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala hodnotu 0,96 promile. K alkoholu se prý dostal tak, že dal peníze neznámému bezdomovci, který mu ho koupil. Hlídka chlapce posléze doprovodila do místa bydliště a předala ho matce.

Na dětském hřišti s lahví žitné

Na dětské hřiště do Tovární ulice v Holešovicích jela ve středu autohlídka prověřit oznámení o dvou narkomanech. Na lavičce zde seděl devatenáctiletý mladík s o rok mladší dívkou, která měla u sebe otevřenou láhev s tvrdým alkoholem. 

Test na drogy byl u obou negativní, alkoholovým testem strážníci mladé ženě naměřili hodnotu 0,14 a mladíkovi 0,79 promile. Projednávání přestupků se silně nelíbilo mladému muži, který strážníky častoval vulgárními výrazy.

„Opakované výzvy nerespektoval, navíc se stále dožadoval vrácení odebrané láhve alkoholu, kterou dívka strážníkům dobrovolně vydala. Strážníci proto museli použít hmaty, chvaty a následně mu ruce ,ozdobili´pouty," sdělila Seifertová.

Do zákroku stále zasahovala také dívka, která se snažila zabránit strážníkům v jejich činnosti. Také ji proto hlídka zpacifikovala.

Vzhledem k psychickému rozpoložení mladého muže přivolala hlídka na místo záchranáře. Ti pak mladíka za doprovodu strážníků převezli do nemocnice.  Jeho přestupky se budou zabývat úředníci.


Autor: Jan Puci

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru