Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze
V den rozdávání vysvědčení se pravidelně zvyšuje počet případů opilých žáků. Foto: MP Praha

Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze

Pro některé žáky a studenty je rozdávání vysvědčení důvodem k alkoholové oslavě začínajících prázdnin. Jak potvrzuje středeční zkušenost pražských strážníků, ani letošek nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Ve středu odpoledne našel v Kyjích na nádraží muž ležícího mladíka, který těžce dýchal a nebyl schopen komunikovat s okolím. Strážníci ho našli na nástupišti.

Sdělil jim, že „měl jen jedno pivo“, nicméně dechová zkouška ukázala hodnotu 2,15 promile. Šestnáctiletý mladík následně uvedl, že užívá antidepresiva a přiznal více vypitých jedenáct stupňových piv. Popíjet prý začal už dopoledne, což ho unavilo natolik, že na nádraží usnul.

Jak si alkohol sehnal, odmítl sdělit, přeci není „práskač“. Pro syna si pak přijela matka a ta hlídce sdělila, že vysvědčení, které veze domů, není právě pěkné, protože z jednoho předmětu propadl.

„Ve dvě ráno našla pro změnu hlídka strážníků na chodníku v Londýnské ulici sedět chlapce s lahví tvrdého alkoholu v ruce. Láhev byla z poloviny prázdná,“ popsala další případ mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Čtrnáctiletý mladík řekl, že se cítí dobře a ochotně se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala hodnotu 0,96 promile. K alkoholu se prý dostal tak, že dal peníze neznámému bezdomovci, který mu ho koupil. Hlídka chlapce posléze doprovodila do místa bydliště a předala ho matce.

Na dětském hřišti s lahví žitné

Na dětské hřiště do Tovární ulice v Holešovicích jela ve středu autohlídka prověřit oznámení o dvou narkomanech. Na lavičce zde seděl devatenáctiletý mladík s o rok mladší dívkou, která měla u sebe otevřenou láhev s tvrdým alkoholem. 

Test na drogy byl u obou negativní, alkoholovým testem strážníci mladé ženě naměřili hodnotu 0,14 a mladíkovi 0,79 promile. Projednávání přestupků se silně nelíbilo mladému muži, který strážníky častoval vulgárními výrazy.

„Opakované výzvy nerespektoval, navíc se stále dožadoval vrácení odebrané láhve alkoholu, kterou dívka strážníkům dobrovolně vydala. Strážníci proto museli použít hmaty, chvaty a následně mu ruce ,ozdobili´pouty," sdělila Seifertová.

Do zákroku stále zasahovala také dívka, která se snažila zabránit strážníkům v jejich činnosti. Také ji proto hlídka zpacifikovala.

Vzhledem k psychickému rozpoložení mladého muže přivolala hlídka na místo záchranáře. Ti pak mladíka za doprovodu strážníků převezli do nemocnice.  Jeho přestupky se budou zabývat úředníci.


Autor: Jan Puci

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru