Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze
V den rozdávání vysvědčení se pravidelně zvyšuje počet případů opilých žáků. Foto: MP Praha

Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze

Pro některé žáky a studenty je rozdávání vysvědčení důvodem k alkoholové oslavě začínajících prázdnin. Jak potvrzuje středeční zkušenost pražských strážníků, ani letošek nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Ve středu odpoledne našel v Kyjích na nádraží muž ležícího mladíka, který těžce dýchal a nebyl schopen komunikovat s okolím. Strážníci ho našli na nástupišti.

Sdělil jim, že „měl jen jedno pivo“, nicméně dechová zkouška ukázala hodnotu 2,15 promile. Šestnáctiletý mladík následně uvedl, že užívá antidepresiva a přiznal více vypitých jedenáct stupňových piv. Popíjet prý začal už dopoledne, což ho unavilo natolik, že na nádraží usnul.

Jak si alkohol sehnal, odmítl sdělit, přeci není „práskač“. Pro syna si pak přijela matka a ta hlídce sdělila, že vysvědčení, které veze domů, není právě pěkné, protože z jednoho předmětu propadl.

„Ve dvě ráno našla pro změnu hlídka strážníků na chodníku v Londýnské ulici sedět chlapce s lahví tvrdého alkoholu v ruce. Láhev byla z poloviny prázdná,“ popsala další případ mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Čtrnáctiletý mladík řekl, že se cítí dobře a ochotně se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala hodnotu 0,96 promile. K alkoholu se prý dostal tak, že dal peníze neznámému bezdomovci, který mu ho koupil. Hlídka chlapce posléze doprovodila do místa bydliště a předala ho matce.

Na dětském hřišti s lahví žitné

Na dětské hřiště do Tovární ulice v Holešovicích jela ve středu autohlídka prověřit oznámení o dvou narkomanech. Na lavičce zde seděl devatenáctiletý mladík s o rok mladší dívkou, která měla u sebe otevřenou láhev s tvrdým alkoholem. 

Test na drogy byl u obou negativní, alkoholovým testem strážníci mladé ženě naměřili hodnotu 0,14 a mladíkovi 0,79 promile. Projednávání přestupků se silně nelíbilo mladému muži, který strážníky častoval vulgárními výrazy.

„Opakované výzvy nerespektoval, navíc se stále dožadoval vrácení odebrané láhve alkoholu, kterou dívka strážníkům dobrovolně vydala. Strážníci proto museli použít hmaty, chvaty a následně mu ruce ,ozdobili´pouty," sdělila Seifertová.

Do zákroku stále zasahovala také dívka, která se snažila zabránit strážníkům v jejich činnosti. Také ji proto hlídka zpacifikovala.

Vzhledem k psychickému rozpoložení mladého muže přivolala hlídka na místo záchranáře. Ti pak mladíka za doprovodu strážníků převezli do nemocnice.  Jeho přestupky se budou zabývat úředníci.


Autor: Jan Puci

Fakultní Thomayerova nemocnice má zrekonstruované třídy místní ZŠ a MŠ a Odd. dětské psychiatrie

Včera v 17:52

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla přestřihnuta slavnostní páska od několika nově zrekonstruovaných tříd místní ZŠ, MŠ na Odd. dětské psychiatrie, a to díky finančnímu grantu ze strany Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP (tzv. Norské Fondy) v rámci projektu „Implementace...

Hala 22 v Pražské tržnici nabízí dvě volná prodejní místa, v jednom má vzniknout i take-away občerstvení

Včera v 17:27

Hala 22 v Holešovicích je největší zeleninový trh s celoročním provozem a s jednou z nejdelších tradic v hlavním městě. Aktuálně město vypsalo výběrové řízení na dvě prodejní místa, jedno klasické pro potravinový sortiment a jedno dvojité místo přímo v čele haly u vstupu, kde by kromě prodejního...

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

23. září 2021 v 07:01

Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8“, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí, ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací...

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

22. září 2021 ve 22:52

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

22. září 2021 v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

21. září 2021 ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Další články
Nahoru