Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze
V den rozdávání vysvědčení se pravidelně zvyšuje počet případů opilých žáků. Foto: MP Praha

Je na antidepresivech, dal si pár jedenáctek. Po vysvědčení nebyla o opilé žáky nouze

Pro některé žáky a studenty je rozdávání vysvědčení důvodem k alkoholové oslavě začínajících prázdnin. Jak potvrzuje středeční zkušenost pražských strážníků, ani letošek nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Ve středu odpoledne našel v Kyjích na nádraží muž ležícího mladíka, který těžce dýchal a nebyl schopen komunikovat s okolím. Strážníci ho našli na nástupišti.

Sdělil jim, že „měl jen jedno pivo“, nicméně dechová zkouška ukázala hodnotu 2,15 promile. Šestnáctiletý mladík následně uvedl, že užívá antidepresiva a přiznal více vypitých jedenáct stupňových piv. Popíjet prý začal už dopoledne, což ho unavilo natolik, že na nádraží usnul.

Jak si alkohol sehnal, odmítl sdělit, přeci není „práskač“. Pro syna si pak přijela matka a ta hlídce sdělila, že vysvědčení, které veze domů, není právě pěkné, protože z jednoho předmětu propadl.

„Ve dvě ráno našla pro změnu hlídka strážníků na chodníku v Londýnské ulici sedět chlapce s lahví tvrdého alkoholu v ruce. Láhev byla z poloviny prázdná,“ popsala další případ mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Čtrnáctiletý mladík řekl, že se cítí dobře a ochotně se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala hodnotu 0,96 promile. K alkoholu se prý dostal tak, že dal peníze neznámému bezdomovci, který mu ho koupil. Hlídka chlapce posléze doprovodila do místa bydliště a předala ho matce.

Na dětském hřišti s lahví žitné

Na dětské hřiště do Tovární ulice v Holešovicích jela ve středu autohlídka prověřit oznámení o dvou narkomanech. Na lavičce zde seděl devatenáctiletý mladík s o rok mladší dívkou, která měla u sebe otevřenou láhev s tvrdým alkoholem. 

Test na drogy byl u obou negativní, alkoholovým testem strážníci mladé ženě naměřili hodnotu 0,14 a mladíkovi 0,79 promile. Projednávání přestupků se silně nelíbilo mladému muži, který strážníky častoval vulgárními výrazy.

„Opakované výzvy nerespektoval, navíc se stále dožadoval vrácení odebrané láhve alkoholu, kterou dívka strážníkům dobrovolně vydala. Strážníci proto museli použít hmaty, chvaty a následně mu ruce ,ozdobili´pouty," sdělila Seifertová.

Do zákroku stále zasahovala také dívka, která se snažila zabránit strážníkům v jejich činnosti. Také ji proto hlídka zpacifikovala.

Vzhledem k psychickému rozpoložení mladého muže přivolala hlídka na místo záchranáře. Ti pak mladíka za doprovodu strážníků převezli do nemocnice.  Jeho přestupky se budou zabývat úředníci.


Autor: Jan Puci

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru