dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Je mi z vás šoufl, končím! Místostarosta rezignoval i kvůli vztahům v koalici
Ilustrační foto: lemondesign.cz

Je mi z vás šoufl, končím! Místostarosta rezignoval i kvůli vztahům v koalici

Místostarosta Prahy 11 Josef Belaník odstoupil ze své funkce. Rezignaci oznámil na dnešním zasedání zastupitelstva. Svůj odchod zdůvodnil ukončením současné vlny privatizace a také chováním některých členů koalice.

Belaník zároveň opustil koalici. O jeho odvolání usilovala část sociální demokracie, ze které byl nedávno vyloučen. Konec ve funkci Belaník odůvodnil tím, že „stávající koalice již s dalším kolem privatizace obecních bytů nepočítá a současná vlna je úspěšně skončena“. „Dalším důvodem je chování některých členů současné koalice, které je neslučitelné s dobrými mravy," sdělil ČTK.

belanik-josef-praha-11

Josef Belaník

Zastupitelům také řekl, že městská část ušetří na jeho výplatě. Za odchodem Belaníka jsou spory v sociální demokracii, která je na Jižním Městě dlouhodobě rozpolcená. V roce 2011 vnitrostranická roztržka mezi Olegem Rybnikářem a Belaníkem, kdy se vzájemně obviňovali z korupce a pracovních selhání, vyvrcholila odstoupením Rybnikáře z postu místostarosty a jeho vyloučením ze strany.

Rybnikář byl ale nedávno do strany znovu přijat a spolustraníci naopak vyloučili Belaníka. V sociální demokracii poté skončil i Jiří Fausek. V zastupitelstvu založili společný Klub za Jižní Město. Část sociální demokracie chtěla na dnešním zasedání dosáhnout odvolání Belaníka, k tomu se snažila získat podporu opozice. To část koalice kritizovala. Belaník zastupitelům řekl, že přestal být součástí koalice, kterou tvoří ODS, ČSSD, Pražané za svá práva a Strana práv občanů – Zemanovci.

Postu zastupitele se vzdát nehodlá. Opozice z Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 se v návaznosti na rezignaci Belaníka pokusila o vyslovení nedůvěry radě. Zařazení tohoto bodu na jednání zastupitelstva se jí ale nepodařilo prosadit, podporu nenalezla ani u komunistů nebo Belaníka.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru