dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Moje, já, dej! S agresivními dětmi prosazujícími si svou budou zdarma pomáhat psycholožky
První setkání proběhne v úterý 23. února od 9 hodin a tématem bude Moje dítě je agresivní. Ilustrační foto: archiv

Moje, já, dej! S agresivními dětmi prosazujícími si svou budou zdarma pomáhat psycholožky

Novoměstská radnice připravila bezplatný pravidelný program pro rodiny s dětmi Setkávání rodičů s psycholožkou. Na společném setkání se maminky a tatínkové budou moci volně ptát zkušených psycholožek na své trable ve výchově dětí.

Lektorka nejprve pohovoří obecně k tématu a poté bude prostor pro otázky a sdílení zkušeností mezi rodiči. Setkání střídavě povedou dvě zkušené psycholožky Anna Stodolová a Jarmila Čierná.

Setkání budou probíhat vždy od 9 do 11:30 hodin v Žulovém baru, Novoměstská radnice v Praze 2.

První setkání proběhne v úterý 23. února od 9 hodin a tématem bude „moje dítě je agresivní".

Vstup zdarma.

Další termíny a témata setkání:

Čtvrtek 10. 3. 2016 „K čemu jsou dobří babička a dědeček?“

Úterý 29. 3. 2016 „Když si dítě prosazuje svou.“

Úterý 12. 4. 2016 téma se upřesní dle zájmu rodičů

Úterý 26. 4. 2016 téma se upřesní dle zájmu rodičů

Pondělí 9. 5. 2016 téma se upřesní dle zájmu rodičů

Úterý 24. 5. 2016 téma se upřesní dle zájmu rodičů

Na setkání může volně přicházet každý, kdo má zájem. Témata budou reagovat na nejčastější problémy ve výchově dětí a v rodinném prostředí obecně a také se budou odvíjet od přání rodičů a toho s čím se aktuálně potýkají.

Zajištěno bude hlídání dětí za symbolický poplatek 50 korun. Zájemci mohou nahlásit účast na email: kotmelova@nrpraha.cz .

Kdo setkání povede?

Jarmila Čierná

PhDr. Jarmila Čierná, psycholožka, supervizorka, lektorka. Studium psychologie absolvovala v r. 1974. Pak se profesně věnovala rodinným vztahům, výchově dětí problémům s výchovou, krizovým situacím v životě lidí a tomu, jak je zvládat, agresivnímu jednání.

Při setkáních s rodiči ji zajímají témata rodinného soužití, mezigeneračních vztahů, rodičovských rolí a potřeb rodičů, vývoje dětí a jejich potřeb, jejich vztahů. Je vdaná, má 2 dospělé děti a 6 vnoučat.

Anna Stodolová

PhDr. Anna Stodolová vystudovala psychologii na FF UK v Praze. Od roku 1996 pracuje v SOS centru Diakonie, kde se věnuje krizové intervenci, psychoterapii a poradenství. Je zde zapojena do projektu Násilí ve vztazích, kde nabízí terapii původcům agrese ve vztazích. Pracuje také v soukromé praxi v Modřanech. V rámci terapie pracuje individuálně s dospělými a adolescenty. Nabízí také párovou terapii. Lektoruje kurzy krizové intervence a kurzy práce s agresí ve vztazích. Od roku 2008 připravuje besedy pro rodiče, kde se věnuje tématům výchovy a partnerských vztahů. Ve volném čase se věnuje sportu a hudbě. Je vdaná a má 5 dětí.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru