dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Jděte do Prčic! Jubilejní ročník legendárního pochodu startuje již tuto sobotu
Do Prčic vyráží i psi. Foto: archiv

Jděte do Prčic! Jubilejní ročník legendárního pochodu startuje již tuto sobotu

Na jubilejní padesátý ročník dnes již legendárního pochodu Praha – Prčice můžete vyrazit již tuto sobotu 16. května. Připraveno je přes dvacet tras, některé jsou určeny pro cyklisty, svou trasu mají i vozíčkáři a děti.

Mě láká velice 
Pochod Praha – Prčice,
zakoupím si střevíce
a hbitě vyrazím 

Jsou plné pohody
ty dálkové pochody,
bez chleba a bez vody
já k cíli dorazím 

Ivan Mládek, Praha – Prčice

Dnes si již pochod nedokážeme představit bez botičky – škrpálu jako suvenýru. Původně se dávaly za odměnu stužky. První botička byla kovová, plastová začala být suvenýrem od 12. ročníku v roce 1977. Největší popularitu měl pochod na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. V roce 1981 se ho zúčastnilo rekordních 35 732 pochodníků!

Na nadcházející sobotu 16. května je připraveno 21 tras. Šestnáct pro chodce (rozmezí 30 až 70 kilometrů), jedna pro vozíčkáře (13 kilometrů) a čtyři pro cyklisty (rozmezí 58 až 76 kilometrů).

Speciální je „Dětská trasa Votice“.Ta je podle organizátorů určena výhradně pro děti do 15 let v doprovodu nejvýše 2 osob starších 15 let (rodiče). Tato trasa je dále přístupná seniorům nad šedesát let.

Veškeré potřebné informace o pochodu, včetně popisu jednotlivých tras, naleznete na www.praha-prcice.cz. O posílené vlakové dopravě kvůli pochodu informujeme zde.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru