dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Jazzová sekce podruhé vydala Hrabalova „Anglického krále“

Křest druhého vydání knihy Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále se ve středu uskutečnil v Jazzové sekci na Malé Straně. Kniha byla vydána u příležitosti stého výročí narození autora. Poprvé ji Jazzová sekce, tehdy se značnými problémy, vydala v roce 1982. Nyní je kniha o 80 stran silnější – obsahuje totiž i dokumenty o peripetiích prvního vydání s podtitulem „A co komu na tom vadilo…?“.

„Chceme, aby se nezapomínalo. Třeba za třicet let vyjde kniha znovu – s dodatkem, jak jsme mohli dopustit zase současnou dobu,“ uvedl s úsměvem předseda Jazzové sekce Karel Srp. „Finance na knihu poskytl Andrej Babiš,“ dodal. Autor obálky Joska Skalník vzpomněl na to, že Hrabal měl tehdy radost, že kniha vyjde v necenzurované podobě. Radost ale neměla oficiální místa. „Byli jsme i na výsleších,“ vzpomněl Skalník.

Kniha bude v prostorách Jazzové sekce v prodeji od 1. května, vždy ve čtvrtek od 10. do 17. hodin. Srp představil i některé z akcí, které se v Jazzové sekci letos uskuteční. Vedle promítání českých a zahraničních „indexových“ filmů, literárních večerů, křtů knih a specializovaných večerů to bude například výstava Z minulosti do přítomnosti vězeňství, kterou spolupořádá Vězeňská služba ČR a záštitu převzal prezident Miloš Zeman. Výstava bude k vidění od července do 5. září.


Další články
Nahoru