dnes
Úterý - skorojasno
4°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku
Dětská PrahaKomerční sdělení
Foto: Jazyková škola Jipka

Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku

Zdokonalování cizího jazyka, poznávání města, noví kamarádi, spousta zábavy a také výuka za pomoci moderních technologií a digitálních výukových materiálů. To vše čeká děti, které budou trávit prázdninové dny v jazykových příměstských táborech. Jazykovka Jipka je pořádá již třetí rok a v rámci spolupráce s neziskovou organizací EDUkační LABoratoř (EDULAB) letos vyhlásila kreativní soutěž pro děti o jazykový příměstský tábor zdarma.

V rámci týdenních turnusů, které probíhají po celé prázdniny, se děti dopoledne učí angličtinu, němčinu nebo francouzštinu. Na odpoledne je pro ně připravena řada akcí, během kterých si své jazykové znalosti spontánně procvičí v praxi.

„Děti navštíví kulturní památky, sportoviště, muzea. Čeká je návštěva Vyšehradu, Petřína, Planetária, Žofína, hvězdárny, ZOO a mnoho dalšího. Po celou dobu využívají cizí jazyk, takže si snáze zapamatují nabyté znalosti a zároveň se učí přemýšlet v daném jazyce. Věnují se jim jak čeští, tak zahraniční lektoři,“ uvedla Martina Nováková, ředitelka jazykové školy Jipka.

Novinkou letošního roku je výuka jazyků za pomoci moderních technologií a výukových materiálů, které dětem poskytne nezisková organizace EDUkační LABoratoř. Navíc se děti mohou už teď přihlásit do soutěže „Napiš, namaluj, vytvoř, natoč či vyfoť“ a vyhrát bezplatný pobyt na jazykovém příměstském táboře. Bližší informace o soutěži naleznete na: http://www.jipka.cz/jazykovy-primestsky-tabor.

„Příměstské tábory vnímáme jako ideální využití volného času dětí, a proto jsme se rozhodli stát se partnerem soutěže. Tábory nabízí širokou škálu činností, jak z oblasti relaxace, tak i vzdělávání. Zapojením EDULABu se tato nabídka rozšiřuje o možnost vzdělávání prostřednictvím moderních technologií a profesionálního digitálního obsahu,“ řekl Michal Orság, ředitel vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř.

V příměstských táborech je o děti ve věku od 8 do 12 let postaráno až do 18 hodin a rodiče přesně vědí, co během dne dělaly. V neposlední řadě jsou tyto tábory ekonomicky výhodnější, než soukromé hlídání.

Pozitivní je také zpětná vazba od rodičů

„Příměstský tábor ve vaší jazykové škole se mému synovi Ondřejovi moc líbil, a když odcházel, loučil se s tím, že příští rok chce znovu. Během prázdnin si opakovaně tábor pochvaloval, takže příští rok se těšíme na shledanou a děkuji,“ napsala paní Jana a další maminka, paní Martina uvedla: „Chtěla bych vám poděkovat za výborně zorganizovaný příměstský tábor. Synovi se moc líbil a paní učitelky byly senzační. Přeji vám hodně spokojených studentů a rodičů.“ „I my jsme jako rodiče spokojeni, vyhovovalo nám, že bylo možné děti vyzvednout až do 18 hodin, že se střídali učitelé a ocenili jsme i různorodý odpolední program. Rozhodně budu doporučovat a nevylučuji, že se syn znovu vrátí,“ poznamenala paní Marcela.

Loni se v 16 táborových turnusech vystřídalo více než 150 dětí. Zájem o jazykové příměstské tábory, které probíhají pod záštitou hlavního města Prahy, roste také ze strany cizinců. Mezi dětmi pak dochází k ještě intenzivnější interakci v cizím jazyce.

jipka-nove-1-nahled jipka-nove-2-nahled


Štědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Adventní tvořivá dílna na Hradčanech

11. prosince 2018 v 08:12

Přijďte si zítra, 12. prosince, vytvořit anděla či andílka technikou suchého plstění do knihovny na Hradčanech.

Kávička, jarmark a dílnička. Praha 5 zve na Mikulášské odpoledne

7. prosince 2018 v 19:00

V sobotu 8. prosince od 15:30 hodin se v Rodinném centru Kamarád Chameleon koná za podpory radnice páté městské části Mikulášské odpoledne.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

V Praze 11 se staví z lega

3. prosince 2018 v 17:54

Setkání Lego klubu 7. prosince od 17 ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Do Juklíku na pyžamkovou párty

3. prosince 2018 v 08:30

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 7. do 8. prosince na Pyžamkovou párty v Juklíku v Praze 5.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Galerie Harfa mění jeviště za kluziště

29. listopadu 2018 v 17:42

Veřejné bruslení probíhá každý den odpoledne, a pokud nemáte brusle, rádi vám je v Harfě zapůjčí. Bruslící sezóna na Harfě začíná už 29. listopadu. 

Náměstí Míru bude zítra patřit dětem, ozdobí stromečky

29. listopadu 2018 v 11:51

Soutěž základních a mateřských škol Prahy 2 o nejkrásnější vánoční stromek začne zítra v 9:30 hodin. Děti na severozápadním okraji náměstí Míru, naproti budově ÚMČ Praha 2 ozdobí stromky, které zůstanou na náměstí až do Štědrého dne.

Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

27. listopadu 2018 v 08:31

Do 3. března 2019 je v prostorách Ctěnického zámku k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

MuzeuM Market na Florenci zdarma

27. listopadu 2018 v 08:23

Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. prosince v hlavní budově muzea tradiční předvánoční MuzeuM Market. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, pro děti budou připravena divadelní představení s vánoční tématikou. Děti i dospělí si budou moci vyrobit vánoční ozdoby ve výtvarných dílnách....

Další články
Nahoru