dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku
Dětská PrahaKomerční sdělení
Foto: Jazyková škola Jipka

Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku

Zdokonalování cizího jazyka, poznávání města, noví kamarádi, spousta zábavy a také výuka za pomoci moderních technologií a digitálních výukových materiálů. To vše čeká děti, které budou trávit prázdninové dny v jazykových příměstských táborech. Jazykovka Jipka je pořádá již třetí rok a v rámci spolupráce s neziskovou organizací EDUkační LABoratoř (EDULAB) letos vyhlásila kreativní soutěž pro děti o jazykový příměstský tábor zdarma.

V rámci týdenních turnusů, které probíhají po celé prázdniny, se děti dopoledne učí angličtinu, němčinu nebo francouzštinu. Na odpoledne je pro ně připravena řada akcí, během kterých si své jazykové znalosti spontánně procvičí v praxi.

„Děti navštíví kulturní památky, sportoviště, muzea. Čeká je návštěva Vyšehradu, Petřína, Planetária, Žofína, hvězdárny, ZOO a mnoho dalšího. Po celou dobu využívají cizí jazyk, takže si snáze zapamatují nabyté znalosti a zároveň se učí přemýšlet v daném jazyce. Věnují se jim jak čeští, tak zahraniční lektoři,“ uvedla Martina Nováková, ředitelka jazykové školy Jipka.

Novinkou letošního roku je výuka jazyků za pomoci moderních technologií a výukových materiálů, které dětem poskytne nezisková organizace EDUkační LABoratoř. Navíc se děti mohou už teď přihlásit do soutěže „Napiš, namaluj, vytvoř, natoč či vyfoť“ a vyhrát bezplatný pobyt na jazykovém příměstském táboře. Bližší informace o soutěži naleznete na: http://www.jipka.cz/jazykovy-primestsky-tabor.

„Příměstské tábory vnímáme jako ideální využití volného času dětí, a proto jsme se rozhodli stát se partnerem soutěže. Tábory nabízí širokou škálu činností, jak z oblasti relaxace, tak i vzdělávání. Zapojením EDULABu se tato nabídka rozšiřuje o možnost vzdělávání prostřednictvím moderních technologií a profesionálního digitálního obsahu,“ řekl Michal Orság, ředitel vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř.

V příměstských táborech je o děti ve věku od 8 do 12 let postaráno až do 18 hodin a rodiče přesně vědí, co během dne dělaly. V neposlední řadě jsou tyto tábory ekonomicky výhodnější, než soukromé hlídání.

Pozitivní je také zpětná vazba od rodičů

„Příměstský tábor ve vaší jazykové škole se mému synovi Ondřejovi moc líbil, a když odcházel, loučil se s tím, že příští rok chce znovu. Během prázdnin si opakovaně tábor pochvaloval, takže příští rok se těšíme na shledanou a děkuji,“ napsala paní Jana a další maminka, paní Martina uvedla: „Chtěla bych vám poděkovat za výborně zorganizovaný příměstský tábor. Synovi se moc líbil a paní učitelky byly senzační. Přeji vám hodně spokojených studentů a rodičů.“ „I my jsme jako rodiče spokojeni, vyhovovalo nám, že bylo možné děti vyzvednout až do 18 hodin, že se střídali učitelé a ocenili jsme i různorodý odpolední program. Rozhodně budu doporučovat a nevylučuji, že se syn znovu vrátí,“ poznamenala paní Marcela.

Loni se v 16 táborových turnusech vystřídalo více než 150 dětí. Zájem o jazykové příměstské tábory, které probíhají pod záštitou hlavního města Prahy, roste také ze strany cizinců. Mezi dětmi pak dochází k ještě intenzivnější interakci v cizím jazyce.

jipka-nove-1-nahled jipka-nove-2-nahled


Přípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

Včera v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

14. srpna 2018 v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

Přijďte se sklouznout na Parukářku

12. srpna 2018 v 10:18

Vodní skluzavka je další letní akce, kterou si Praha 3 připravila v rámci projektu Trojka pro sport. Přijďte v úterý 28. srpna od 12 hodin do parku Parukářka svézt se na obří vodní skluzavce. 

Praha 1: Táboráček pro děti

10. srpna 2018 v 07:51

Radní MČ Praha 1 pro kulturu a sport Filip Kračman zve na příměstský tábor Táboráček pro děti ve věku 6 – 12 let s trvalým bydlištěm v Praze 1. Tábor je zadarmo od 27. až 31. srpna od 8 do 17 hodin v Tyršově domě a okolí v Praze 1.

Pohádkový les se vrátí na Prahu 5

6. srpna 2018 v 11:13

Oblíbený Pohádkový les se vrací. Městská část rozhodla o uspořádání dalšího Pohádkového lesa ve zcela novém provedení.

Praha 2: V Žihli se oblíbený dětský tábor koná i letos

3. srpna 2018 ve 12:06

Tábor pro děti, který pořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 za finančního i personálního přispění druhé městské části, navštívila tento týden starostka Jana Černochová.

Na dětském hřišti U Vodárny se bude natírat

3. srpna 2018 v 11:56

Od pondělí 13. srpna do konce měsíce budou na dětském hřišti U Vodárny probíhat nátěry herních prvků. Předmětem plánované údržby je nátěr kombinované sestavy se skluzy, pružinové kolébačky, houpačky a stoly s lavicemi.

Dopravní hřiště Prosek má otevřeno i v srpnu

1. srpna 2018 v 08:11

Od středy do neděle můžete navštívit dopravní hřiště na Proseku. Kapacita hřiště je 30 jezdících osob. Otevřeno v závislosti na počasí, pokud prší, je zavřeno.  Informace zjistíte u správce Karla Zelenky: 603 245 863.

Diskotéka pro nejmenší, workshop, malování na obličej. Praha 6 zve na Maškarní

11. července 2018 v 15:56

Maškarní se koná ve čtvrtek 12. července na Vítězném náměstí – na Letní Oddychové Ploše. Vstup zdarma.

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce

10. července 2018 v 10:22

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce každou středu až do 26. září v 10 hodin.

Další články
Nahoru