dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku
Dětská PrahaKomerční sdělení
Foto: Jazyková škola Jipka

Jazyková škola Jipka připravila pro děti na prázdniny novinku

Zdokonalování cizího jazyka, poznávání města, noví kamarádi, spousta zábavy a také výuka za pomoci moderních technologií a digitálních výukových materiálů. To vše čeká děti, které budou trávit prázdninové dny v jazykových příměstských táborech. Jazykovka Jipka je pořádá již třetí rok a v rámci spolupráce s neziskovou organizací EDUkační LABoratoř (EDULAB) letos vyhlásila kreativní soutěž pro děti o jazykový příměstský tábor zdarma.

V rámci týdenních turnusů, které probíhají po celé prázdniny, se děti dopoledne učí angličtinu, němčinu nebo francouzštinu. Na odpoledne je pro ně připravena řada akcí, během kterých si své jazykové znalosti spontánně procvičí v praxi.

„Děti navštíví kulturní památky, sportoviště, muzea. Čeká je návštěva Vyšehradu, Petřína, Planetária, Žofína, hvězdárny, ZOO a mnoho dalšího. Po celou dobu využívají cizí jazyk, takže si snáze zapamatují nabyté znalosti a zároveň se učí přemýšlet v daném jazyce. Věnují se jim jak čeští, tak zahraniční lektoři,“ uvedla Martina Nováková, ředitelka jazykové školy Jipka.

Novinkou letošního roku je výuka jazyků za pomoci moderních technologií a výukových materiálů, které dětem poskytne nezisková organizace EDUkační LABoratoř. Navíc se děti mohou už teď přihlásit do soutěže „Napiš, namaluj, vytvoř, natoč či vyfoť“ a vyhrát bezplatný pobyt na jazykovém příměstském táboře. Bližší informace o soutěži naleznete na: http://www.jipka.cz/jazykovy-primestsky-tabor.

„Příměstské tábory vnímáme jako ideální využití volného času dětí, a proto jsme se rozhodli stát se partnerem soutěže. Tábory nabízí širokou škálu činností, jak z oblasti relaxace, tak i vzdělávání. Zapojením EDULABu se tato nabídka rozšiřuje o možnost vzdělávání prostřednictvím moderních technologií a profesionálního digitálního obsahu,“ řekl Michal Orság, ředitel vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř.

V příměstských táborech je o děti ve věku od 8 do 12 let postaráno až do 18 hodin a rodiče přesně vědí, co během dne dělaly. V neposlední řadě jsou tyto tábory ekonomicky výhodnější, než soukromé hlídání.

Pozitivní je také zpětná vazba od rodičů

„Příměstský tábor ve vaší jazykové škole se mému synovi Ondřejovi moc líbil, a když odcházel, loučil se s tím, že příští rok chce znovu. Během prázdnin si opakovaně tábor pochvaloval, takže příští rok se těšíme na shledanou a děkuji,“ napsala paní Jana a další maminka, paní Martina uvedla: „Chtěla bych vám poděkovat za výborně zorganizovaný příměstský tábor. Synovi se moc líbil a paní učitelky byly senzační. Přeji vám hodně spokojených studentů a rodičů.“ „I my jsme jako rodiče spokojeni, vyhovovalo nám, že bylo možné děti vyzvednout až do 18 hodin, že se střídali učitelé a ocenili jsme i různorodý odpolední program. Rozhodně budu doporučovat a nevylučuji, že se syn znovu vrátí,“ poznamenala paní Marcela.

Loni se v 16 táborových turnusech vystřídalo více než 150 dětí. Zájem o jazykové příměstské tábory, které probíhají pod záštitou hlavního města Prahy, roste také ze strany cizinců. Mezi dětmi pak dochází k ještě intenzivnější interakci v cizím jazyce.

jipka-nove-1-nahled jipka-nove-2-nahled


Silnější wifi, příjemnější záchody nebo školní kino. Žáci rozhodli, co pořídí pro svou školu

22. března 2019 v 07:54

Školní rádio, kino, automat na školní potřeby nebo příjemnější záchody. To jsou některé z projektů, kterými žáci z Prahy 7 vylepší své školy. Rozhodli tak prostřednictvím hlasování o využití participativních rozpočtů, na které dostala každá základní škola od radnice sedmé městské části 50 tisíc...

Předškoláček 2019 představí děti mateřských škol Prahy 9

17. března 2019 v 08:00

Městská část Praha 9 zve na 23. ročník přehlídky mateřských škol Předškoláček 2019, která se koná ve dnech 26. a 27. března v Divadle Gong ve Vysočanech.

Struny dětem rozehrají pestrobarevný program plný hudby, tance a her

6. března 2019 v 11:44

Struny dětem, oblíbený rodinný festival, který se koná o víkendu 29. – 31. března, zábavným a inspirativním způsobem už mnoho let ukazuje dětem pestrý svět umění. 

Praha 15 zve tento víkend na Dětský maškarní bál

5. března 2019 v 11:10

V sobotu 9. března od 14:30 do 16:30 hodin se za podpory patnácté městské části koná maškarní bál. Na děti čeká Frydolín s Frýdou, písničky, tance a soutěže.

Filmová fantazie: Galerie Barrandov vystavuje práce žáků Prahy 5

4. března 2019 v 07:39

Až do 30. března budou v Galerii Barrandov k vidění nejlepší práce  IX. ročníku výtvarné soutěže základních škol Prahy 5 “Filmová fantazie“.

Bruslení v maskách

1. března 2019 ve 20:40

Poslední den na venkovním kluzišti OC Šestka v neděli 3. března se ponese v masopustním duchu.

Zítra: Stezka odvahy generála Aloise Šišky

1. března 2019 v 07:01

Spolek pro lepší život v Praze zve děti v sobotu 2. března na Stezku odvahy generála Aloise Šišky.

Z pohádky do pohádky. Děti navštíví Večerníček

26. února 2019 v 09:19

Soutěže, muzika a tanec, spousta odměn za důmyslné masky a další zábava v pátek 1. března od 15 hodin v LD Kbely.

Dětský maškarní bál v Praze 15

25. února 2019 ve 12:29

V sobotu 9. března si mohou děti zatančit, budou plnit úkoly a čeká je sladká odměna.

Další články
Nahoru