dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák zahrají v Rudolfinu legendární píseň Není nutno

Nezaměnitelná autorská dvojice Uhlíř – Svěrák vystoupí 11. května v pražském Rudolfinu. V rámci koncertu Pocta českým filmům a pohádkám ve Dvořákově síni duo zahraje svou legendární písničku Není nutno z pohádky Tři Veteráni. Z jejich společné tvorby večer zazní i písně ze snímků Vrchní, prchni! nebo Princové jsou na draka.

Kromě díla Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka koncert nabídne to nejlepší z filmového i seriálové hudby autorů jako Karel Svoboda, Vadim Petrov a Luboš Fišer. Těšit se tak můžete na melodie z pohádek a seriálů Noc na Karlštejně, Krkonošské pohádky, Tajemství hradu v Karpatech, Třicet případů majora Zemana, Nemocnice na kraji města a mnoho dalších.

Naživo se představí rovněž skladatel Ondřej Soukup, zpěvačka Tereza Černochová, zpěvák Ondřej Ruml či dirigent Martin Kumžák. Známé hity společně s nimi zahrají a zazpívají PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický sbor a dětský sbor Severáček.

Více informací o koncertu Pocta českým filmům a pohádkám najdete na http://koncert.classicpraha.cz/.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru