dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Jaro můžete přivítat v trojské botanické zahradě na jarmarku
Skleník Fata Morgana. Ilustrační foto: Vlado Horák

Jaro můžete přivítat v trojské botanické zahradě na jarmarku

O prvním jarním víkendu 21. i 22. března proběhne v trojské botanické zahradě v prostoru pod skleníkem Fata Morgana jarmark. Návštěvníci si mohou vyzkoušet stará řemesla a ochutnat tradiční dobroty. Nebudou chybět výrobky z přírodních materiálů, české hračky, šperky, výrobky z chráněných dílen, krajové speciality či medovina.

Pro děti jsou připraveny výtvarné dílničky, v nichž si vlastnoručně vyrobí originální jarní dárky, naučí se plést z proutí pomlázku nebo ozdobné obaly na květináče.

První jarní víkend je současně tím posledním, kdy můžete navštívit oblíbenou výstavu orchidejí, jež právě probíhá v tropickém skleníku Fata Morgana. Letošní téma je věnováno orchidejím napříč kontinenty.

„Lidé si často myslí, že orchideje jsou rostliny tropických deštných lesů. Nejvíce druhů je sice známo v tropech Ameriky a Asie, tyto rostliny se ale vyskytují po celém světě takřka všude kromě extrémních pouští a oblastí trvale pod sněhem a ledem. S výjimkou Antarktidy je najdeme na všech kontinentech a rostou i za severním polárním kruhem,“ vysvětluje Romana Rybková, kurátorka výstavy.

Orchideje si můžete v botanické zahradě také zakoupit, a to v pěstebním zázemí pod skleníkem Fata Morgana. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více, je připraveno zajímavé povídání. V sobotu s kurátorem Janem Ponertem na téma „Za orchidejemi Makedonie“, v neděli s vystavovatelem Václavem Kolářem na téma „Ekvátor a Kolumbie. Obě přednášky začínají ve 14 hodin.


Další články
Nahoru