dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Víkendové tipy

Jarní Lemarket nově na dvou místech v Praze

Moderní tržiště Lemarket plné originálních českých a slovenských značek se letos veřejnosti představí nejen v tradiční Galerii Mánes, ale poprvé také v nově otevřeném coworkingovém prostoru Opero v samém srdci Prahy. Na obou místech odstartuje 20. května. Během dvou nabitých dní se mohou návštěvníci těšit na výrobky více než stovky lokálních tvůrců. 

jarni-lemarket-nahled

Galerie Mánes & Opero: místa, kde ožívá genius loci
„Už dlouho jsme přemýšleli, jak Lemarket rozšířit a poskytnout tak prostor více značkám. Čekali jsme ale na prostor, který k nám bude opravdu pasovat. Stejně jako tomu bylo s Mánesem, Opero nás nadchlo hned na první pohled. A navíc i historicky k Mánesu patří. Postavil je stejný architekt,“ říká zakladatelka, Elen Šulcová.

Od 20. do 21. května tak ve dvou patrech Galerie Mánes a coworkingovém centru Opero otevře své mini obchůdky přes 100 pečlivě vybraných českých a slovenských značek módy, kosmetiky, dětských hraček, pánských doplňku, jídla a mnoho dalšího. 

Návštěvníci se mohou těšit na originální šperky 27 JEWELRY, (nejen) oblečení brněnské značky Huhů, přírodní mýdla Mylo.

Gurmány potěší domácí pečené müsli Janova Pec, přírodní české marmelády Marmeládová zahrada nebo domácí paštiky Čongrády.

Ilustrace od Lény Brauner i dřevěné reproduktory nepotřebující napájení
Nejen milovníky ilustrace potěší, že se letos zúčastní éterická malířka, ilustrátorka, ale také tatérka Léna Brauner. Pro Lénu se bude jednat o vůbec první vystoupení na designovém marketu.

Poprvé se na Lemarketu představí také značka Elí Belí Kristýny Švarcové, která se soustředí na maximálně praktické kvalitní a neokoukané produkty pro děti.

Nováčkem je i značka KS Textilie Art vyhledávané designérky textilních dekorací pro film, Kateřiny Soukupové. Kateřina navazuje na tradiční umělecké řemeslo a vyrábí ručně tkané vlněné deky, plédy, šály, ale i koberce.
jarni-lenmarket-textilie-art-nahled
„Zvuk, jak ho navrhla příroda“, tak zní heslo značky Avior´s Woodyfier, která obsadila mimo jiné 3. místo v anketě „Nejlepší produkt“ na letošním Prague Design Weeku. Woodyfier v prostoru Opera ukáže návštěvníkům minimalistické dřevěné hudební reproduktory. Díky principu akustiky k nim nejsou potřeba žádné baterie ani elektřina, stačí pouze vložit telefon a užívat si hudební tóny.

Premiéru budou mít také cidery Tátův sad.


Staromatějská pouť 2019

Včera v 08:16

Vydat se v neděli 24. února po stopách našich předků a oslavit svátek sv. Matěje můžete na Staromatějské pouti. Putování do kostela sv. Matěje nad Šárkou zahájí procesí se společným zpěvem starobylých písní. 

Mezinárodní den průvodců 2019 v Praze

Včera v 07:23

Sobota 23. února se ponese ve znamení Mezinárodního dne průvodců. V rámci akce pořádané pod záštitou Asociace průvodců ČR si budou moci zájemci užít bezplatné prohlídky Prahy.

Geosvět 2019

Včera v 07:16

Na veletrhu Geosvět / Minerály a drahé kameny najdete 23. a 24. února minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky nebo specializovanou literaturu.

Skipark na Vypichu bude na víkend připraven

Včera v 07:07

Vzhledem k očekávanému ochlazení na víkend připravují ve Skiparku Praha novou porci sněhu, organizátoři budou zasněžovat a upravovat trať.

Skleněná sobota: Design v Portheimce

20. února 2019 v 09:42

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo, proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla. Vstup na akci zdarma

Sobota: Slavnostní ukončení letenského kluziště

20. února 2019 v 09:21

Exhibiční vystoupení dětí z týmu SK krasobruslení Sparta, Ledová show plná pokusů, ukázka curlingu. Kluziště na Letné se slavnostně rozloučí v sobotu 23. února od 15 hodin.

Bazar dětského oblečení v Komunitním centru sv. Prokopa

19. února 2019 v 09:25

Chcete-li si pro své děti pořídit výbavu na jaro a léto, přijďte 23. února mezi 9. – 14. hodinou do Komunitního centra sv. Prokopa, V Hůrkách 1292/8, Praha 13. Čekat na vás bude nejen oblečení a doplňky pro děti, ale i skákací hrad, vychutnat si můžete výbornou kávu, limonádu nebo...

Tradiční Řeporyjský masopust

19. února 2019 v 09:04

Zahájení masopustního průvodu v sobotu 23. února v 15 hodin na Řeporyjském náměstí. Akce bude dále pokračovat občerstvením a veselicí ve Studiu Bubec – Tělovýchovná 748, Řeporyje. O hudební doprovod se postará HovaDuo+.

V sobotu začne Matějská pouť

19. února 2019 v 08:33

Matějská pouť se koná od soboty 23. února do 22. dubna v areálu Výstaviště Praha. Na návštěvníky čekají tradiční i nové zahraniční atrakce, stánky s rychlým občerstvením, suvenýry, sladkosti.

Vepřové hody pod širým nebem

19. února 2019 v 08:19

Pro návštěvníky Hořejšího nábřeží na Smíchově budou v sobotu 23. února připraveny klasické zabíjačkové speciality, jako jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se můžete také na dobroty z udíren – klobásy, špeky nebo uzené šunky.

Víkend: Tříkrálový trh pro dobrou věc

18. února 2019 v 09:43

V sobotu 23. a v neděli 24. února si od 10 do 18 hodin můžete na trhu vybrat hračku či oblečení pro své ratolesti.

Nosíte šály a šátky? Přijďte na workshop a bazárek

18. února 2019 v 07:48

Workshop vázání šátků, šál či kravat, jehož součástí bude i výměnný bazárek šál a šátků v sobotu 23. února.

Václav Vorlíček v Biu Oko

18. února 2019 v 07:41

Zavzpomínat na mistra parodií, vědecko-fantastických filmů a rodinných komedií Václava Vorlíčka můžete v sobotu a v neděli 23. a 24. února. Bio Oko vybralo šest ikonických filmů z období 60. a 70. let, jejichž originalita zapůsobila na diváky i odbornou veřejnost.

Malé masopustní zabíjačkové hody na Heřmaňáku

18. února 2019 v 07:35

V sobotu 23. února se na farmářském tržišti Heřmaňák na Řezáčově náměstí v Praze 7 budou podávat zabíjačkové speciality rodinného uzenářství Loužeckých. Poctivé jitrnice a jelítka, libová tlačenka, domácí škvarky, řemeslný špek a také na místě černá kroupová polévka a...

Další články
Nahoru