dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Víkendové tipy

Jarní Lemarket nově na dvou místech v Praze

Moderní tržiště Lemarket plné originálních českých a slovenských značek se letos veřejnosti představí nejen v tradiční Galerii Mánes, ale poprvé také v nově otevřeném coworkingovém prostoru Opero v samém srdci Prahy. Na obou místech odstartuje 20. května. Během dvou nabitých dní se mohou návštěvníci těšit na výrobky více než stovky lokálních tvůrců. 

jarni-lemarket-nahled

Galerie Mánes & Opero: místa, kde ožívá genius loci
„Už dlouho jsme přemýšleli, jak Lemarket rozšířit a poskytnout tak prostor více značkám. Čekali jsme ale na prostor, který k nám bude opravdu pasovat. Stejně jako tomu bylo s Mánesem, Opero nás nadchlo hned na první pohled. A navíc i historicky k Mánesu patří. Postavil je stejný architekt,“ říká zakladatelka, Elen Šulcová.

Od 20. do 21. května tak ve dvou patrech Galerie Mánes a coworkingovém centru Opero otevře své mini obchůdky přes 100 pečlivě vybraných českých a slovenských značek módy, kosmetiky, dětských hraček, pánských doplňku, jídla a mnoho dalšího. 

Návštěvníci se mohou těšit na originální šperky 27 JEWELRY, (nejen) oblečení brněnské značky Huhů, přírodní mýdla Mylo.

Gurmány potěší domácí pečené müsli Janova Pec, přírodní české marmelády Marmeládová zahrada nebo domácí paštiky Čongrády.

Ilustrace od Lény Brauner i dřevěné reproduktory nepotřebující napájení
Nejen milovníky ilustrace potěší, že se letos zúčastní éterická malířka, ilustrátorka, ale také tatérka Léna Brauner. Pro Lénu se bude jednat o vůbec první vystoupení na designovém marketu.

Poprvé se na Lemarketu představí také značka Elí Belí Kristýny Švarcové, která se soustředí na maximálně praktické kvalitní a neokoukané produkty pro děti.

Nováčkem je i značka KS Textilie Art vyhledávané designérky textilních dekorací pro film, Kateřiny Soukupové. Kateřina navazuje na tradiční umělecké řemeslo a vyrábí ručně tkané vlněné deky, plédy, šály, ale i koberce.
jarni-lenmarket-textilie-art-nahled
„Zvuk, jak ho navrhla příroda“, tak zní heslo značky Avior´s Woodyfier, která obsadila mimo jiné 3. místo v anketě „Nejlepší produkt“ na letošním Prague Design Weeku. Woodyfier v prostoru Opera ukáže návštěvníkům minimalistické dřevěné hudební reproduktory. Díky principu akustiky k nim nejsou potřeba žádné baterie ani elektřina, stačí pouze vložit telefon a užívat si hudební tóny.

Premiéru budou mít také cidery Tátův sad.


Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

Dnes v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

Včera v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

Včera v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Parky, sady, zahrady – Ze Strahova na Malou Stranu

13. srpna 2018 ve 14:10

Během vycházky v sobotu 18. srpna si projdete některé zahrady Strahovského kláštera, připomenete si plastiku Panny Marie v Exilu a celou řadu osobností spojených s těmi to místy – např. Eliška Junková, Raoul Wallenberg, Nicolas Winton, dále domek, kde žil a pracoval Cyril Bouda, navštívíte...

Kryt na Folimance se otevře v sobotu 18. srpna

13. srpna 2018 v 08:31

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Zvětšenina v Letním kině

10. srpna 2018 v 07:40

Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie, Zvětšenina, v Letním kině v Riegrových sadech.

Anežka Live zve: Procházka po anežsko-haštalské čtvrti

10. srpna 2018 v 07:32

Prozkoumejte v neděli 12. srpna s Maxem Hutarem bývalou chudinskou čtvrt včetně její architektury, bývalých pohřebišť, vazeb na klášter a na literaturu Jaroslava Foglara, Karla Hynka Máchy, Gézy Včeličky a Františka Langera.

Na Prague Pride jede Oskar

10. srpna 2018 v 07:18

Bibliobus Oskar se zítra, 11 srpna, zúčastní Jarmarqu na Letenské pláni. Můžete se těšit na spoustu knih, filmů i audioknih, deskové hry, omalovánky a plackovač na výrobu vlastních placek, magnetek a zrcátek.

Sekáč a antikvariát u kočiček. Dobročinný blešák oblečení a knih

10. srpna 2018 v 07:13

Šaty, boty, knížky. Přijďte si dát od 10. do 12. srpna kávu, pomuchlat kočičky a odnést si nějaký ten hadřík, nebo něco ke čtení.

Vlasy na střeše Veletržáku

10. srpna 2018 v 07:09

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce dnes ve 21 hodin. Vlasy, jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století. Výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice...

Další články
Nahoru