dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Víkendové tipy

Jarní Lemarket nově na dvou místech v Praze

Moderní tržiště Lemarket plné originálních českých a slovenských značek se letos veřejnosti představí nejen v tradiční Galerii Mánes, ale poprvé také v nově otevřeném coworkingovém prostoru Opero v samém srdci Prahy. Na obou místech odstartuje 20. května. Během dvou nabitých dní se mohou návštěvníci těšit na výrobky více než stovky lokálních tvůrců. 

jarni-lemarket-nahled

Galerie Mánes & Opero: místa, kde ožívá genius loci
„Už dlouho jsme přemýšleli, jak Lemarket rozšířit a poskytnout tak prostor více značkám. Čekali jsme ale na prostor, který k nám bude opravdu pasovat. Stejně jako tomu bylo s Mánesem, Opero nás nadchlo hned na první pohled. A navíc i historicky k Mánesu patří. Postavil je stejný architekt,“ říká zakladatelka, Elen Šulcová.

Od 20. do 21. května tak ve dvou patrech Galerie Mánes a coworkingovém centru Opero otevře své mini obchůdky přes 100 pečlivě vybraných českých a slovenských značek módy, kosmetiky, dětských hraček, pánských doplňku, jídla a mnoho dalšího. 

Návštěvníci se mohou těšit na originální šperky 27 JEWELRY, (nejen) oblečení brněnské značky Huhů, přírodní mýdla Mylo.

Gurmány potěší domácí pečené müsli Janova Pec, přírodní české marmelády Marmeládová zahrada nebo domácí paštiky Čongrády.

Ilustrace od Lény Brauner i dřevěné reproduktory nepotřebující napájení
Nejen milovníky ilustrace potěší, že se letos zúčastní éterická malířka, ilustrátorka, ale také tatérka Léna Brauner. Pro Lénu se bude jednat o vůbec první vystoupení na designovém marketu.

Poprvé se na Lemarketu představí také značka Elí Belí Kristýny Švarcové, která se soustředí na maximálně praktické kvalitní a neokoukané produkty pro děti.

Nováčkem je i značka KS Textilie Art vyhledávané designérky textilních dekorací pro film, Kateřiny Soukupové. Kateřina navazuje na tradiční umělecké řemeslo a vyrábí ručně tkané vlněné deky, plédy, šály, ale i koberce.
jarni-lenmarket-textilie-art-nahled
„Zvuk, jak ho navrhla příroda“, tak zní heslo značky Avior´s Woodyfier, která obsadila mimo jiné 3. místo v anketě „Nejlepší produkt“ na letošním Prague Design Weeku. Woodyfier v prostoru Opera ukáže návštěvníkům minimalistické dřevěné hudební reproduktory. Díky principu akustiky k nim nejsou potřeba žádné baterie ani elektřina, stačí pouze vložit telefon a užívat si hudební tóny.

Premiéru budou mít také cidery Tátův sad.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru