dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Víkendové tipy

Jarní Lemarket nově na dvou místech v Praze

Moderní tržiště Lemarket plné originálních českých a slovenských značek se letos veřejnosti představí nejen v tradiční Galerii Mánes, ale poprvé také v nově otevřeném coworkingovém prostoru Opero v samém srdci Prahy. Na obou místech odstartuje 20. května. Během dvou nabitých dní se mohou návštěvníci těšit na výrobky více než stovky lokálních tvůrců. 

jarni-lemarket-nahled

Galerie Mánes & Opero: místa, kde ožívá genius loci
„Už dlouho jsme přemýšleli, jak Lemarket rozšířit a poskytnout tak prostor více značkám. Čekali jsme ale na prostor, který k nám bude opravdu pasovat. Stejně jako tomu bylo s Mánesem, Opero nás nadchlo hned na první pohled. A navíc i historicky k Mánesu patří. Postavil je stejný architekt,“ říká zakladatelka, Elen Šulcová.

Od 20. do 21. května tak ve dvou patrech Galerie Mánes a coworkingovém centru Opero otevře své mini obchůdky přes 100 pečlivě vybraných českých a slovenských značek módy, kosmetiky, dětských hraček, pánských doplňku, jídla a mnoho dalšího. 

Návštěvníci se mohou těšit na originální šperky 27 JEWELRY, (nejen) oblečení brněnské značky Huhů, přírodní mýdla Mylo.

Gurmány potěší domácí pečené müsli Janova Pec, přírodní české marmelády Marmeládová zahrada nebo domácí paštiky Čongrády.

Ilustrace od Lény Brauner i dřevěné reproduktory nepotřebující napájení
Nejen milovníky ilustrace potěší, že se letos zúčastní éterická malířka, ilustrátorka, ale také tatérka Léna Brauner. Pro Lénu se bude jednat o vůbec první vystoupení na designovém marketu.

Poprvé se na Lemarketu představí také značka Elí Belí Kristýny Švarcové, která se soustředí na maximálně praktické kvalitní a neokoukané produkty pro děti.

Nováčkem je i značka KS Textilie Art vyhledávané designérky textilních dekorací pro film, Kateřiny Soukupové. Kateřina navazuje na tradiční umělecké řemeslo a vyrábí ručně tkané vlněné deky, plédy, šály, ale i koberce.
jarni-lenmarket-textilie-art-nahled
„Zvuk, jak ho navrhla příroda“, tak zní heslo značky Avior´s Woodyfier, která obsadila mimo jiné 3. místo v anketě „Nejlepší produkt“ na letošním Prague Design Weeku. Woodyfier v prostoru Opera ukáže návštěvníkům minimalistické dřevěné hudební reproduktory. Díky principu akustiky k nim nejsou potřeba žádné baterie ani elektřina, stačí pouze vložit telefon a užívat si hudební tóny.

Premiéru budou mít také cidery Tátův sad.


Dnes: Voda kolem nás u Kuželkárny v Centrálním parku

Dnes v 07:55

Přijďte dnes ve 13 hodin sebe a své děti naučit něco nového o vodě, nakládání s ní i jejím koloběhu na Zemi. V kreativním koutku si užijete zábavu a něco pěkného vyrobíte.

Fotoexpo 2018

Včera v 19:56

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie v sobotu 20. října je určen pro všechny nadšené fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření.

Sobota: Dveře archivů dokořán

Včera v 09:46

V sobotu 20. října v době od 10 do 18 hodin navštivte Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Včera v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Včera v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Olšanským hřbitovem s průvodkyní

Včera v 07:15

V neděli 21. října od 16 hodin, vstup zdarma.

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival Struny Teens

Včera v 07:15

Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16 hodin vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu Struny Teens. Festival umožní návštěvníkům nejen nahlédnout do hudební branže, ale zve i na pořádnou porci...

Vinohradským hřbitovem s průvodkyní

18. října 2018 ve 12:11

V neděli 21. října od 13:30 hodin, sraz je před hlavním vstupem.

Prvorepublikový Bačkorový bál 2018

18. října 2018 v 11:54

Sokol Strašnice pořádá v sobotu 20. října tradiční Bačkorový bál, letos na počest oslav 100 let naší republiky v duchu prvorepublikovém.

Husobraní a cider festival na náplavce

16. října 2018 v 09:04

Přijďte se před zimou vykrmit na Husobraní! Již po páté se v sobotu 20. října na Smíchovské náplavce uskuteční Husobraní a Cider festival. Bude se péci více jak 1000 hus a různé druhy ciderů budou k mání.

Mezinárodní den archeologie nabídne workshopy a komentované prohlídky

16. října 2018 v 07:45

Muzeum hlavního města Prahy se připojuje v sobotu 20. října k oslavám Mezinárodního dne archeologie a zároveň si tak připomene 150. výročí narození Josefa Antonína Jíry, průkopníka pražské archeologie. Pro návštěvníky všech věkových kategorií bude připraven bohatý...

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

15. října 2018 ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Další články
Nahoru