dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Víkendové tipy

Jarní Lemarket nově na dvou místech v Praze

Moderní tržiště Lemarket plné originálních českých a slovenských značek se letos veřejnosti představí nejen v tradiční Galerii Mánes, ale poprvé také v nově otevřeném coworkingovém prostoru Opero v samém srdci Prahy. Na obou místech odstartuje 20. května. Během dvou nabitých dní se mohou návštěvníci těšit na výrobky více než stovky lokálních tvůrců. 

jarni-lemarket-nahled

Galerie Mánes & Opero: místa, kde ožívá genius loci
„Už dlouho jsme přemýšleli, jak Lemarket rozšířit a poskytnout tak prostor více značkám. Čekali jsme ale na prostor, který k nám bude opravdu pasovat. Stejně jako tomu bylo s Mánesem, Opero nás nadchlo hned na první pohled. A navíc i historicky k Mánesu patří. Postavil je stejný architekt,“ říká zakladatelka, Elen Šulcová.

Od 20. do 21. května tak ve dvou patrech Galerie Mánes a coworkingovém centru Opero otevře své mini obchůdky přes 100 pečlivě vybraných českých a slovenských značek módy, kosmetiky, dětských hraček, pánských doplňku, jídla a mnoho dalšího. 

Návštěvníci se mohou těšit na originální šperky 27 JEWELRY, (nejen) oblečení brněnské značky Huhů, přírodní mýdla Mylo.

Gurmány potěší domácí pečené müsli Janova Pec, přírodní české marmelády Marmeládová zahrada nebo domácí paštiky Čongrády.

Ilustrace od Lény Brauner i dřevěné reproduktory nepotřebující napájení
Nejen milovníky ilustrace potěší, že se letos zúčastní éterická malířka, ilustrátorka, ale také tatérka Léna Brauner. Pro Lénu se bude jednat o vůbec první vystoupení na designovém marketu.

Poprvé se na Lemarketu představí také značka Elí Belí Kristýny Švarcové, která se soustředí na maximálně praktické kvalitní a neokoukané produkty pro děti.

Nováčkem je i značka KS Textilie Art vyhledávané designérky textilních dekorací pro film, Kateřiny Soukupové. Kateřina navazuje na tradiční umělecké řemeslo a vyrábí ručně tkané vlněné deky, plédy, šály, ale i koberce.
jarni-lenmarket-textilie-art-nahled
„Zvuk, jak ho navrhla příroda“, tak zní heslo značky Avior´s Woodyfier, která obsadila mimo jiné 3. místo v anketě „Nejlepší produkt“ na letošním Prague Design Weeku. Woodyfier v prostoru Opera ukáže návštěvníkům minimalistické dřevěné hudební reproduktory. Díky principu akustiky k nim nejsou potřeba žádné baterie ani elektřina, stačí pouze vložit telefon a užívat si hudební tóny.

Premiéru budou mít také cidery Tátův sad.


Vánoční ulička

Dnes v 07:03

Cukroví, svařák, nákup i vlastnoruční výroba dárků a skvělá atmosféra. Přijďte oslavit třetí adventní neděli do Vánoční uličky do Vnitroblocku.   

Adventní rybí polévka 2018 na náměstí Jiřího z Poděbrad

Dnes v 06:56

Tradiční rozlévání rybí polévky na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 15. prosince od 11 hodin.

Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

Včera v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

Včera v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Setkání před Betlémem v kostele sv. Ignáce

Včera v 10:17

V sobotu 15. prosince setkání s Víťou Marčíkem.

Advent v muzeu láká na zdobení perníčků, výtvarné dílničky i rozsvícení vánočního stromu

6. prosince 2018 v 07:42

Čekání na Vánoce si s dětmi můžete zpříjemnit při adventních dílnách v zemědělském muzeu.

UMtrh na náměstí Jana Palacha

6. prosince 2018 v 07:33

Umělecký trh – Umtrh na Palachově náměstí 8. a 9. prosince.

Adventní neděle na hřišti

6. prosince 2018 v 07:10

Druhé adventní setkání pořádané Prahou 15 bude s návštěvou Mikulášů. Vystoupí řada talentovaných dětí z mateřských a základních škol. Chybět nebude ani muzikálová revue nebo TOP mažoretky Praha.

Víkend: Dyzajn market Zima

5. prosince 2018 v 07:32

Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla v sobotu 8. prosince a v neděli 9. prosince.

Pro kočku: Antikvariát s vůní kávy

5. prosince 2018 v 07:26

Kočičí útulek Srdcem pro kočky a kočičí kavárna Kočkafé Freya zvou v sobotu 8. prosince na pohodové odpoledne Antikvariát pro kočku s vůní kávy, krásnými knihami a lákavými hand-made výrobky.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

V Praze 11 se staví z lega

3. prosince 2018 v 17:54

Setkání Lego klubu 7. prosince od 17 ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Na Hradčanské začnou zítra trhy

30. listopadu 2018 v 18:06

Praha 6 zve na vánoční trhy na Hradčanskou. Speciálně upravené vánoční stánky rozbalí provozovatel Trhů Špejchar 1. prosince a k dispozici budou až do 23. prosince.

Kouzlo Vánoc v Troji ve skleníku Fata Morgana

30. listopadu 2018 v 17:00

Výstava Kouzlo Vánoc ve skleníku Fata Morgana vás seznámí s nejnovějšími trendy vycházejícími ze současného životního stylu, módy a designu. Nechybí ani unikátní betlém v životní velikosti zhotovený z přírodních materiálů a obří zavěšené jmelí, pod kterým můžete políbit svou milou či...

Další články
Nahoru