dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Jarmark má přivést mladé lidi k zájmu o vědu a techniku

Rada hlavního města Prahy na úterním zasedání schválila finanční podporu zářijovému Vědeckému jarmarku, jež má za cíl inspirovat žáky základních a středních škol ke studiu vědeckotechnických a přírodovědných oborů a přispět tak k výchově a rozvoji budoucích odborníků. 

Projekt, jež pořádá obecně prospěšná společnost »Věda nás baví«, podpoří hlavní město darem ve výši padesáti tisíc korun. Na jarmarku budou interaktivní a hravou formou představeny různé oblasti vědy a výzkumu a děti si budou moci na každém stanovišti vyzkoušet různé experimenty či sledování a zúčastnit se vědomostních soutěží.

Letošní, v pořadí již třetí ročník Vědeckého jarmarku, který se koná od ranních hodin 9. září na Vítězném náměstí v Praze 6, podpořilo i České vysoké učení technické, Univerzita Karlova a Vysoká škola chemicko-technologická, podpory se organizátorům dostalo i od Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

V minulém roce se projekt setkal s velkým zájmem veřejnosti. Cestu si na jarmark našlo za velkého mediálního zájmu přes 14 tisíc návštěvníků.


Další články
Nahoru