Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyLetní PrahaVíkend

Japonský svátek milenců v Dolních Počernicích

20. 7. 2024
Tradice Japonska můžete poznat na slavnosti Tanabata – svátku hvězdných milenců, která se koná v sobotu 20. července od 10 do 17 hodin v zámeckém parku v Dolních Počernicích. Už 5. ročník této letní lidové oslavy pořádá Česko-japonská společnost a vstup na akci je zdarma.

„Zámecký park v Dolních Počernicích se na jeden den částečně promění v bambusový háj, který bude dějištěm Tanabaty – svátku hvězdných milenců, jenž je neodmyslitelnou součástí začátku japonského léta,“ přibližuje Sabina Lukášová, manažerka Česko-japonské společnosti.

Legenda praví, že princezna Orihime a pasáček nebeských krav Hikoboši se do sebe bezhlavě zamilovali a začali zanedbávat své povinnosti. Proto je otec Orihime, nebeský vládce, rozdělil mléčnou dráhou. Nakonec se nechal milovanou dcerou uprosit a svolil, aby se setkali jednou v roce a věnovali se jen sami sobě. Sedmého dne sedmého měsíce vytvoří vrány ze svých křídel most, aby mohli milenci překročit rozbouřenou řeku.

„Na návštěvníky zámeckého parku čeká den plný aktivit pro celou rodinu, kulturních vystoupení, budou mít možnost vychutnat si japonský street food, tradiční i moderní sladkosti, výtečnou whisky nebo nápoj z citrusu juzu a mohou tak ochutnat Japonsko všemi smysly. V tento magický den se navíc mohou vyplnit nejtajnější přání – stačí je napsat na papír tanzaku a zavěsit ho na bambusovou větev,” láká na akci Sabina Lukášová.

Tradice, moderna, smích i umění
Při zahájení festivalu vás energií nabije vystoupení bubenické skupiny Wadaiko yosa-yosa. Bránici ověří brilantní komedie Divadla kjógen a s Janem Benešem otestujete ostří japonského meče. Kenya Satoh představí strunný nástroj šamisen, okouzlí vás tanec Yosakoi Hanamaru i bubeníci z Okinawy a Mari Kučera vám přiblíží umění štětce ukázkou psaní kaligrafie na velké plátno. Návštěvníci v japonském letním oděvu se mohu zúčastnit volby Miss. / Mr. Yukata.

„Návštěvníkům nabídneme také kreativní dílny, ve kterých si vyzkouší nejednu tradiční japonskou disciplínu: vázání uzlů mizuhiki z papírových šlahounů, výrobu barevných přání tanzaku či panáčků pro dobré počasí Teru Teru Bózu. “Skvělou památkou bude jistě fotografie v letní verzi kimona – yukatě, do které vás rádi profesionálně oblékneme. Kousek Japonska si návštěvníci budou moci odnést i domů, nebudou totiž chybět ani stánky s drobnostmi pro radost a bleší trh," dodává Lukášová.


Autor: Alo

Karlínský prosecco festival

Včera ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

Včera v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

Včera v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

Včera v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Letní kino Kinská v zahradě

Včera v 06:20

Nejen Amélie z Montmartru se tento týden chystá do Letního kina Kinského zahradě v Praze 5.

Kaštan - scéna Unijazzu zve na zahrádku na busking

Včera v 05:53

Do konce července vás čeká Hugo a já, v pátek 26. července přijďte na Ježíška a Martina Mikiho Zábranského a v úterý 30. července zahrají L. P. Ševelpuna a Miroslav Richter. Začíná se vždy od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

I tento týden můžete v Praze 10 zdarma cvičit jógu

22. července 2024 v 15:11

Úterky a čtvrtky až do 26. září od 18 do 19 hodin patří v Praze 10 lekcím jógy. Lekce probíhají v parcích a začínají v 18 hodin.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

V Parku Zahrádky uslyšíte Hudbu Kalich

22. července 2024 v 06:56

Poslední z červencových koncertů v Parku Zahrádky v rámci cyklu Vysočanská Nokturna radnice Prahy 9 se koná 25. července. 

Praha 14 slaví 30 let a bude dobře naladěná i v srpnu

21. července 2024 ve 13:46

Ve čtvrtek 15. srpna se v parku v Pilské ulici mohou děti těšit na hudební pohádky a jejich rodiče na koncert. Začíná se v 17 hodin.

Blešák v Přístavu

21. července 2024 v 09:56

V sobotu 27. července si můžete osvěžit šatník novými kousky na blešáku v Přístavu. Pokud máte doma přebytečné módní doplňky, oblečení nebo boty, přečtené knížky nebo časopisy, rostliny, přineste na blešák, kde můžete zároveň nakoupit.

Prosecká zastaveníčka: Trio Boema

20. července 2024 v 10:04

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncert se koná v úterý 23. července, začne v 18 hodin a je zdarma.

Další články
Nahoru