dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Japonka se šla zeptat revizora, jakou stranu lístku si má označit. Ten jí napařil pokutu!
Dál už jen s lístkem. Foto: archiv

Japonka se šla zeptat revizora, jakou stranu lístku si má označit. Ten jí napařil pokutu!

Pražská turistická karta, Prague Card, se rozšířila o bezplatné jízdné v pražské MHD. Její provozovatel se dohodl na spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Novinka začne platit od začátku dubna. Karta umožňuje například bezplatné vstupné do více než 50 památek, dopravu na letiště nebo slevy na kulturní představení.

Náměstek pražského primátora Václav Novotný (TOP 09) dohodu označil za přelomovou novinku, která zajistí turistům v Praze větší komfort. Očekává, že změna do hlavního města přivede více turistů.

Dohodu přivítala i ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism (PIS – PCT) Nora Dolanská. Poznamenala, že mnoho turistů neví, jak pražské jízdenky používat a měli tak problémy s revizory. Dostala třeba stížnost Japonky, která se svojí rodinou nevěděla, jakou stranu lístku při vstupu do metra označit. Šli se proto zeptat nedaleko stojícího revizora. Ten na žádost o radu reagoval tak, že dal všem pokutu, protože již byli v prostoru metra.

Čtěte také: Z pokut od černých pasažérů v pražské MHD získal dopravní podnik přes 136 milionů korun 

Čtěte také: Desítky revizorů inkasovaly hlavičky i rány pěstí, 26 jich skončilo na neschopence 

prague-card Pražská turistická karta funguje od roku 1992, pod názvem Prague Card od roku 1996. Turisté si mohou koupit dvoudenní až čtyřdenní karty za 1280 až 1780 korun, děti a studenti mají slevy. Získají tak zdarma vstup do 53 muzeí či památek, mezi nimi třeba na Pražský hrad, do Židovského a Národního muzea nebo do Národní galerie a na petřínskou rozhlednu.

V ceně je také doprava na letiště autobusem Airport Express, okružní jízda Prahou, plavba po Vltavě, procházka s průvodcem a slevy na další vstupy nebo kulturní události.

Dopravní podnik dostane za každou kartu plnou cenu jízdného v hodnotě jednodenních nebo třídenních lístků, které stojí 110, respektive 310 korun.

Podle Novotného ročně Prahu navštíví pět milionů turistů, z toho čtyři miliony přijedou individuálně. Na ně je karta zaměřena. Dosud byly ročně prodány desítky tisíc karet, po zavedení novinky by se jejich počet měl zvýšit na stovky tisíc, domnívá se Novotný.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru