dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Japan Week: Kulturu a umění Japonska představí v Praze 1300 umělců. Vstup je zdarma
Pražská kulturaKomerční sdělení
Milovníky japonského meče na Japan Weeku patrně nejvíce zaujme účast šermířské skupny KAMUI. Foto: Japan Week - Prague

Japan Week: Kulturu a umění Japonska představí v Praze 1300 umělců. Vstup je zdarma

Neziskový kulturní festival Japan Week podruhé ve své jednatřicetileté historii zavítá do Prahy – a to 18. až 23. listopadu (poprvé to bylo v roce 2002, kdy přišlo 38 000 návštěvníků). V rámci festivalu téměř 1300 japonských umělců představí v Praze zcela zdarma tradiční i moderní japonskou kulturu a umění. Od samurajské show a tradičních japonských bubnů, přes čajový obřad a aranžování květin až po ukázku techniky japonské animace či moderního tance.

Mezi účinkujícími budou jak špičkoví umělci (například samurajská skupina Kamui, která se podílela na choreografii filmu Kill Bill I), tak studenti vysokých škol, kteří studují tradiční japonská umění, či se jim věnují v rámci mimoškolních aktivit.
 
Festival bude zahájen 18. listopadu ve 13 hodin na Staroměstském náměstí vystoupením japonských tanečníků, samurajů a bubeníků, následovat bude přivítání umělců od pražské primátorky Mgr. Adriany Krnáčové, MBA, a po té pozvání občanů na Japan Week od japonského velvyslance a
organizátorů.
 
japan-week Od 18. listopadu se budou každý večer v Kongresovém centru Praha konat představení a koncerty, od 19. listopadu budou mít návštěvníci možnost tamtéž navštívit výstavy a workshopy, během kterých si budou moci vyzkoušet například aranžování květin ikebana, obléci si japonské kimono nebo napsat kaligraficky své jméno.

V neděli 19. listopadu se bude ve Smetanově síni Obecního domu konat společný koncert japonského univerzitního orchestru Aichi Shukutoku a Akademického orchestru ČVUT a dále vystoupení japonských bubeníků a tanečníků.
 
V době, kdy japonští účinkující nebudou právě vystupovat, navštíví české školy a domov pro seniory, kde opět předvedou své umění formou vystoupení a workshopů. Do této kulturní výměny se zapojí ZŠ Malostranská, ZŠ Curieových, FZŠ Mezi Školami, ZŠ Drtinova, Škola Jaroslava Ježka, Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Fakulta tělesné výchovy a sportu a domov pro seniory Nová slunečnice.

Vstupné na veškeré festivalové akce je zdarma! Na některá představení je však potřeba online rezervace z důvodu omezené kapacity. Detailní program, představení účinkujících a rezervační systém  naleznete na webu: www.japanweek.cz

Hlavním partnerem festivalu pořádaného japonskou nadací IFF (International Friendship Foundation) je hl. m. Praha, formální záštitu poskytuje japonské velvyslanectví.


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru