dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Jantarový ležák, světlý LU-Ale. Pivovar uprostřed sídliště bude první várku čepovat zdarma
Ve středu odpoledne a večer lze ochutnat první várku Pivovaru Lužiny.

Jantarový ležák, světlý LU-Ale. Pivovar uprostřed sídliště bude první várku čepovat zdarma

Ve zrekonstruovaném objektu Obchodního centra Lužiny v Praze 13 byl v průběhu letošního roku vybudován pivovar, který začal v první polovině října vařit vlastní pivo. V tuto chvíli již má Pivovar Lužiny v tancích připravenou první várku čtyř druhů piva – světlý ležák, jantarový ležák, polotmavý speciál a světlý LU-Ale.

Slavnostní první čepování lužinských piv proběhne ve středu 26. listopadu od 17.00 v pivovarské restauraci ve 3. podlaží OC Lužiny (přímo u stanice metra B Lužiny).

Open party se uskuteční pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky, představování piv bude moderovat sportovní komentátor Petr Vichnar. Jednotlivá piva postupně pokřtí členové rockové skupiny Doga, která je oficiálním kmotrem lužinských piv.

pivovar-luziny-nahled Na programu bude také pokus o překonání českého rekordu ve štafetovém pití piva po dobu jedné hodiny. Na regulérnost pokusu dohlédne osobně pozvaný komisař z Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Štafetu odstartuje herec Jiří Krampol.

Členem štafety může být každý z přítomných. Účast ve štafetě přislíbila také řada známých osobností, zejména z oblasti sportu.

„Přijďte ochutnat, pivo se bude podávat do 23:30 nebo pokud se nevypijí výčepní tanky,“ zvou organizátoři. Jelikož je navařeno 30 000 litrů piva, zlatavý mok by určitě dojít neměl.

„Prohlídky pivovaru ve středu dělat nebudeme, ty plánujeme spustit kvůli probíhajícím úpravám technologie a dispozice až od prosince,“ píše pivovar na svém facebooku.

Čtěte také na Pražském patriotovi:

Odborníci žehnají pivu! Je to ionťák, dobrá prevence sklerózy, infarktu i mrtvice, říkají. A jak je to s pitím piva a růstem pupků?

Pivnice v centru Prahy: tradice, solidní ceny, ranní i noční provoz. Kam zajít na pivo?

Odborná obhajoba alkoholu: žádná metla lidstva, ale v rozumné míře lék! Jak prospívá? 

Moderované pití alkoholu pomáhá vašemu organismu, tvrdí výživová poradkyně Hlavatá

S jakými produkty a službami studentů se můžete v Praze setkat? Třeba s pivem a ostříháním 
   


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Dnes v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru