dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Janoušek a Bém si s vámi udělají v centru selfie, Husákovo dítě má neonovou svatozář
Na výstavě můžete potkat i známé tváře. Foto: Jan Puci

Janoušek a Bém si s vámi udělají v centru selfie, Husákovo dítě má neonovou svatozář

V Galerii 1 začala výstava s názvem Zlatá Praha. Představuje koncept scénografa a výtvarníka Marka Gulta, který po letech opět vystavuje v České republice. Autor ve svých mikro-příbězích z rodného města zaznamenává proměnu centra metropole. Jeho výrazovými prostředky jsou neon a zlato. Výstava je komentářem dítěte revoluce, které zaprodalo svou duši propagandě.

Ideální dispozice výstavních prostor ve Štěpánské ulici dávají vyniknout originálním led-diodovým instalacím, obrazům a plastikám měnícím svou barevnost i klasickým plátnům z lesklého zlata.

Na výstavě si můžete v místnosti s názvem Selfie photo tunnel udělat fotografie s podobiznami exprimátora Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška. Vyfotit se můžete třeba i s hlavou takzvaného Husákova dítětě, kterému dal Gult nad hlavu neonovou svatozář.

Ochutnávka z výstavy Zlatá Praha v Galerii 1


„Protože část svého života zasvětil kreativní práci v reklamě a televizi, věnuje se výstavním projektům zabývajícím se tématem ovlivňování společnosti. Z jeho díla, i přes výrazné barvy a záři, dýchá na diváka jistá melancholie a deziluze.  Všechny výtvory jsou dokladem toho, že ironický až černý humor jsou nedílnou součástí autorova díla,“ uvedla kurátorka výstavy Miroslava Hanusová.

„Když jsem byl dítě, jediný co Prahu osvětlovalo, kromě rudých hvězd, byla bílá točící se neonová labuť na střeše obchodního domu. Ta labuť tam je po letech stále, ovšem dnes mám problém  ji v záplavě neonů najít,“ podotýká autor Marek Gult, který se narodil v roce 1977.

„Výstava s názvem Zlatá Praha, kterou jsem zahájil Marku Gultovi, mě opravdu oslovila. Holt, kde to bliká, tam to žije, tak se přijďte podívat," zve starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký k návštěvě. Galerie 1 je oficiálním výstavním prostorem první městské části.

galerie-1-zlata-praha-nahled

 

Výstava Marek Gult – ZLATÁ PRAHA

5. 3. – 4. 4., Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1

Otevírací doba: Úterý až pátek od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. V sobotu od 10 do 14 hodin. Vstup je zdarma.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru