Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - polojasno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Janečkovi někdo ukradl ze skladu na Smíchově obraz od Gotta, zloděje se zatím nepodařilo dopadnout
Před domem, ve kterém Karel Gott žil desítky let, vzniklo na začátku října 2019 spontánní pietní místo. Foto: JP

Janečkovi někdo ukradl ze skladu na Smíchově obraz od Gotta, zloděje se zatím nepodařilo dopadnout

Policisté pátrají po obrazu, který před devíti lety namaloval zpěvák Karel Gott. Malbu odcizil neznámý pachatel ze skladovacích prostor na Smíchově. Policie dnes požádala veřejnost o pomoc při pátrání po ukradeném díle. Majitelem obrazu je miliardář Karel Janeček. Dílo postrádá od loňského podzimu.
obraz-karel-gott

Obraz Čas něžnosti III. Foto: Policie ČR

Karel Gott, který zemřel 1. října 2010, namalovat obraz nazvaný Čas něžnosti III v roce 2012. Janeček malbu vydražil ještě za zpěvákova života za 260 000 korun. Dnešní prodejní hodnota obrazu je však mnohonásobně vyšší.

„Ke krádeži došlo ze skladovacích prostor na pražském Smíchově, kam si majitel uschoval věci z bytu, který procházel dlouhodobou rekonstrukcí,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Zloděje se policistům dosud nepodařilo dopadnout a nezvěstný zůstává i ukradený obraz.

Kriminalisté dnes zveřejnili fotografii obrazu a žádají veřejnost o pomoc. „V případě, že máte informace týkající se odcizeného obrazu, současného vlastníka, nebo osoby, která obraz odcizila, informace prosím oznamujte na linku 158,“ sdělil policejní mluvčí.

Pachateli podle něj v případě dopadení a odsouzení hrozí za trestný čin krádeže až dvouletý pobyt za mřížemi.

Karel Gott se kromě hudby se věnoval také malování. První samostatnou výstavu měl v roce 1992 v Praze, vystavoval v několika evropských zemích.


Autor: red

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

Dnes v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru