Dnes Sobota - mlha 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Janečkovi někdo ukradl ze skladu na Smíchově obraz od Gotta, zloděje se zatím nepodařilo dopadnout
Před domem, ve kterém Karel Gott žil desítky let, vzniklo na začátku října 2019 spontánní pietní místo. Foto: JP

Janečkovi někdo ukradl ze skladu na Smíchově obraz od Gotta, zloděje se zatím nepodařilo dopadnout

Policisté pátrají po obrazu, který před devíti lety namaloval zpěvák Karel Gott. Malbu odcizil neznámý pachatel ze skladovacích prostor na Smíchově. Policie dnes požádala veřejnost o pomoc při pátrání po ukradeném díle. Majitelem obrazu je miliardář Karel Janeček. Dílo postrádá od loňského podzimu.
obraz-karel-gott

Obraz Čas něžnosti III. Foto: Policie ČR

Karel Gott, který zemřel 1. října 2010, namalovat obraz nazvaný Čas něžnosti III v roce 2012. Janeček malbu vydražil ještě za zpěvákova života za 260 000 korun. Dnešní prodejní hodnota obrazu je však mnohonásobně vyšší.

„Ke krádeži došlo ze skladovacích prostor na pražském Smíchově, kam si majitel uschoval věci z bytu, který procházel dlouhodobou rekonstrukcí,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Zloděje se policistům dosud nepodařilo dopadnout a nezvěstný zůstává i ukradený obraz.

Kriminalisté dnes zveřejnili fotografii obrazu a žádají veřejnost o pomoc. „V případě, že máte informace týkající se odcizeného obrazu, současného vlastníka, nebo osoby, která obraz odcizila, informace prosím oznamujte na linku 158,“ sdělil policejní mluvčí.

Pachateli podle něj v případě dopadení a odsouzení hrozí za trestný čin krádeže až dvouletý pobyt za mřížemi.

Karel Gott se kromě hudby se věnoval také malování. První samostatnou výstavu měl v roce 1992 v Praze, vystavoval v několika evropských zemích.


Autor: red
Další články
Nahoru