dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Jana Koubková Quartet vystoupí v Radotíně

Jana Koubková, přední osobnost českého jazzu, si prošla mnoha stylovými seskupeními od blues a swingu, až po world-ethno.

Založila každoroční festival Vokalíza pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli i v Maroku. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, vyučuje na seminářích Nestyďte se nestydět.

V Radotíně zpěvačka vystoupí s projektem Jana Koubková Quartet. V této sestavě spolu s ní vystupuje Ondřej Kabrna, který klavír střídá s akordeonem a arabskou loutnou zvanou oud. Další člen Quartetu je bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé, a Jan Keller, baskytarista, jenž do Quartetu přináší také pro jazz netypický zvuk violoncella.

Kromě autorského repertoáru hraje Quartet také skladby autorů jako jsou Bobby McFerrin, Chick Corea, Avishai Cohen, Al Jarreau, Steve Swallow, Duke Ellington, George Gershwin, J. S. Bach a další, ale i lidové písně v zajímavých úpravách.

Jana Koubková Quartet – ve čtvrtek 31. března od 19 hodin na klubové scéně Milana Peroutky. Vstupenky za 200 Kč rezervujte na e-mailu rezervacekskoruna@centrum.cz.

koubkova-radotin-nahled


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru