dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražská politika

Jan Wolf z Trojkoalice: Radní zvládají velmi dobře své úkoly. Dokonce lépe, než předchůdci

Radní pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch Jan Wolf odpovídal na otázky týkající se fungování neúplné Rady hl. m. Prahy a již několik měsíců trvajícího vyjednávání o nové koalici na pražském magistrátu.

S jakými stranami nyní Trojkoalice vyjednává?
Vyjednáváme se všemi demokratickými stranami, tedy nikoliv s KSČM.

Ke které variantě budoucího složení koalice se nyní nejvíce přikláníte a proč?
Usilujeme o takové řešení, které bude nejvíce reflektovat program Trojkoalice a k takovému, které přispěje k nejrychlejšímu sestavení nové koalice a plnohodnotnému obsazení Rady hl. m. Prahy.

Pokud by došlo k obnovení koalice: ČSSD, ANO a Trojkoalice, co byste udělali pro to, aby bylo takové spojení funkční a opět nedošlo k jeho rozpadu?
Je třeba, aby za budoucí koalicí stálo co nejvíce zastupitelů, tedy v ideálním případě z pozice Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a SZ) 36 zastupitelů a více (k většině v pražském zastupitelstvu je potřeba aslepoň 33 hlasů, ppzn. red). Odpověď na vaši otázku je tedy složení stávající koalice a jeden další politický subjekt, vyjma KSČM.

Jak Trojkoalice vnímá požadavek ČSSD a ANO, aby v koalici nebyla Strana zelených?
Pokud vím, tak ČSSD ani ANO nikdy neřekli, že v koalici nemá být Strana zelených. 
 

jan-wolf-nahled

Radní Jan Wolf

Zvládá současná Rada hl. m. Prahy plnit všechny úkoly i při menším počtu členů?
Rada v současném složení zvládá velmi dobře úkoly, které před ní stojí, ale samozřejmě hovořím především za zástupce Trojkoalice, tedy členy za KDU-ČSL a STAN. Sociální demokracie si také vede docela dobře a ostatní členové oceňují výsledky jejich práce. Přijímají se věci, které nebyla schopna vyřešit jak Rada v plném složení, tak Rady z předešlého volebního období 2010–2014 a v leckteré problematice i z období předešlých.

Chystá se v Radě nějaký přesun kompetencí mezi radními?
Nemám informace o žádném přesunu kompetencí mezi současnými radními a ani jej nepředpokládám. Radní přistupují k práci naprosto odpovědně a není resort, který by byl z mého úhlu pohledu nefunkční či strádal.


Další články
Nahoru