dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Jan Saudek ukáže na nové výstavě nejen fotografie, ale i svůj šatník a malované obrazy
Foto: Jan Saudek

Jan Saudek ukáže na nové výstavě nejen fotografie, ale i svůj šatník a malované obrazy

V prostorách renesančního podkroví chystá Malostranská beseda unikátní výstavu obrazů, fotografií, kostýmů a rekvizit fotografa Jana Saudka. Výstava bude přístupna od 29. března do 31. května, denně kromě pondělí vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné bude činit 150 korun, studenti a důchodci zaplatí 90 korun.

„Na výstavě fotografií tohoto geniálního a výstředního umělce se kromě nezapomenutelných fotografií zcela poprvé v historii objeví i mistrovy osobní věci, které jsou nezbytnou součástí jeho každodenního života, včetně části šatníku. Navíc se také budete moci začíst do některých jeho dosud nezveřejněných osobních výpovědí a korespondence,“ říká David Hanzlík z Malostranské besedy.

Vedle premiérově vystavovaných fotografií se přestaví také snímky veřejnosti známé a oblíbené. „Jakýmsi nedopatřením, tedy lépe řečeno vlastní blbostí, protože jsem věřil nesprávným lidem, jsem přišel o velkou část negativů. Vrátil jsem se tedy k těm, které mi zbyly z dávných let, a objevil jsem, že některé obrázky, které jsem tenkrát považoval za nezajímavé, v sobě něco mají. A tak jsem je začal zpracovávat, zvětšovat. Kolorovat. A rozhodl se je ukázat,“ sděluje Jan Saudek.

saudek-vytava-plakat-nahled

Podle jeho slov by se u fotografií nemělo mluvit, protože kdo v nich nevidí nic očima, nepochopí nic ani z podrobného a květnatého popisu. Vedle fotografií představí Saudek v Malostranské besedě také ručně malované obrazy. „Stejně jako nejsem vynikající milenec nebo skvělý řidič, nejsem ani výjimečný malíř. Jedno vám ale povím: Ty obrázky maluji upřímně,“ dodává.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru