dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská kulturaVíkendové tipy

Jan Poupě: Matheria v Galerii Vyšehrad

Jan Poupě je malířem současnosti s přesahy do budoucnosti. Z uvažování, které překračuje tradiční obrazový formát a do výrazu integruje systematičnost a operativnost nových technologií, si autor vytvořil vlastní specifický jazyk založený na průzkumu struktur a optické iluze, v kterém zhodnocuje především zkušenosti s „chybovou“ geometrií, optikou a barvou. Pro Galerii Vyšehrad připravil autor prezentaci nového souboru obrazů pod názvem Matheria. Výstava potrvá do 31. srpna. Vstupné 20 korun.

Budova galerie je pozůstatkem středověké strážní věže, součásti středověkého opevnění. Stojí na skále nad tzv. Libušinou lázní. Podle představ obrozenců, z vrcholku této skály, bájná kněžna Libuše věštila slávu městu Praze.

Otevírací doba: Po – Ne: 9.30 – 18.00 hodin.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru