Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Lukačevič bude v inovačním institutu rozvíjet kosmické aktivity a biotechnologie

Pražský inovační institut (Pii) posílil kosmický inženýr a popularizátor Jan Lukačevič. Začátkem prosince rozšířil developerský tým projektu Prague Smart Accelerator (PSA), bude se zde věnovat podpoře a rozvoji kosmických aktivit a biotechnologií na území Prahy. 

Jan Lukačevič nastoupil na pozici developera na základě úspěšného výběrového řízení a bude pro projekt PSA pracovat na částečný úvazek.

„Mám radost, že se můžu připojit k týmu, který je poskládaný z řady šikovných, schopných a zkušených lidí. Za několik let mého působení jsem se s oblastí kosmického výzkumu a průmyslu dobře seznámil a vím, jak velký potenciál má. Má ale také pár slabých míst, která nás brzdí. A právě na ta bych se chtěl ve své nové roli zaměřit, abychom společně vybudovali prostředí, kde lidé spolupracují a obor vytáhnou na špičku i v mezinárodním měřítku,” říká kosmický inženýr Jan Lukačevič, nový developer projektu PSA v Pražském inovačním institutu.

Jan Lukačevič je kosmický inženýr. Od loňska působí v NATO2030 Young Leader jako člen poradního sboru Generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Jde o skupinu čtrnácti mladých lídrů, kteří pro Severoatlantickou alianci vytvářejí doporučení, jakým směrem by se mělo NATO vydat. Vede rovněž pracovní skupinu zaměřenou na Emerging & Disruptive Technologies a od roku 2017 působil na Akademii věd ČR. Je vyhledávaným popularizátorem vědy na sociálních sítích a v médiích.

Lukačevič mimo jiné založil v roce 2018 laboratoř Marsonaut, projekt pro pěstování rostlin v podmínkách jako na Marsu. Za svůj dřívější výzkum pod hlavičkou Evropské kosmické agentury byl vybrán společnostmi Google a Financial Times do New Europe 100: seznamu 100 lidí ze střední a východní Evropy s největším vlivem na naši budoucnost. Jan Lukačevič organizuje od loňska také iniciativu Energii lékařům, která dodává energetické balíčky do zdravotnických zařízení.
Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru