dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Jakým repertoárem se bude vyznačovat Branické divadlo? Praha 4 hledá nájemce opravené budovy
V Branickém divadle se zatím nehraje. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Jakým repertoárem se bude vyznačovat Branické divadlo? Praha 4 hledá nájemce opravené budovy

Praha 4 hledá nájemce Branického divadla, který bude na této scéně zajišťovat v příštích letech divadelní provoz. Budova Branického divadla prošla v nedávné době náročnou rekonstrukcí, která historický, téměř devadesát let starý objekt připravila na moderní provoz.  

„V nejbližších dnech zveřejníme záměr pronájmu budovy Branického divadla. Chceme najít optimální poměr mezi kvalitou repertoáru, který nový nájemce zajistí, a výší nájmu,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (bez PP).

 Součástí rekonstrukce Branického divadla bylo zajištění budovy před vlhkostí, vybudování nástavby pro šatnu, zkušebnu a provozní kancelář a pořízení vzduchotechnické jednotky, která je nezbytně nutná k provozu divadla. 

„Rekonstrukci budovy financovala ze svého rozpočtu městská část Praha 4,“ uvedl dále Lukáš Zicha. „Do nutných stavebních prací investovala částku zhruba 16 milionů korun, a máme proto pochopitelný zájem, aby se alespoň část investovaných prostředků vrátila do rozpočtu z vybraného nájemného,“ dodal.

„Branické divadlo je tradiční kulturní prostor. Doufáme, že se nám pro něj podaří najít umělecky zajímavý projekt, který zároveň zakotví v místní velmi živé komunitě," uvedla Adéla Gjuričová, radní pro kulturu a volný čas (Trojkoalice/nez.).


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru